Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2014, 13:46
Jotanna Jotanna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Również wspominam podróż autokarem jako zło konieczne w czasach, zanim pojawiły się u nas tanie linie lotnicze. Samolotem najszybciej i najtaniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2014, 19:13
TheMonic TheMonic jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od tego skąd lecisz i które lotnisko masz najbliżej, bo wtedy stamtąd szukasz połączenia do interesującego Cię miejsca. Nie z każdym jest niestety bezpośrednie. Ja leciałam Ryanairem Kraków-London Stansted. Bilety można znaleźć naprawdę w okazyjnej cenie. Wiadomo, taniej wyniesie Cię zakup biletu w obie strony, o ile planujesz odwiedziny wysp w konkretnym terminie. Tu znajdziesz rozkłady lotów Ryanaira: [url]http://www.ryanair.com/pl/rozklady-lotow/[/url].

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 19:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2014, 22:33
MartaBlazejewska MartaBlazejewska jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Przed przylotem warto spędzić trochę czasu przed komputerem i przeanalizować możliwe opcje podróży z lotniska na miejsce docelowe.

Jeśli chodzi o ceny - rządzi Megabus. Trzeba jednak kupić bilet wcześniej online (uwaga - ceny mogą się zmieniać, więc zwykle im wcześniej rezerwujemy, tym lepiej) i zjawić się na pokładzie z kodem rezerwacji (nie trzeba drukować całego biletu). Oprócz Megabusa mamy jeszcze national express, który jest jednak zwykle droższy.

Autobusy z lotnisk są zwykle, niestety, dość drogie. Często można jednak znaleźć tańszą alternatywę: np. z Bristol Airport można taniej dojechać do Bristolu, Cardiff bądź innych miast autobusem Greyhound (nie pamiętam już niestety dokładnych cen).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2014, 11:42
Oldzia2306 Oldzia2306 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba jak większość - Ryanairem. Może niezbyt wygodnie, ale przynajmniej tanio.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2014, 19:03
madzikxd madzikxd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również Ryanairem - bilety tanie, szybka podróż. Autokarem również nie polecam.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2014, 20:09
karolamaj karolamaj jest offline
Kumotr

Miejscowość: Tychy
Domyślnie

Latam co tydzień i pomimo, że mam kartę Wizz Air Club i loty bookuje taniej to i tak myślę, że Wizz Air bije Ryana na głowę w kwestii cen, obsługi klienta i ogólnych wrażeń z lotu.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 19:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-13-2014, 09:58
Dotka. Dotka. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jechałam autostopem. I o tyle o ile podróż do Anglii i z powrotem zajęła nam mniej niż 48 h w każdą ze stron, o tyle przemieszczanie się po samej wyspie autostopem to istny koszmar. Nikt się nie chce zatrzymywać, a jeżeli już ktoś stanie, to albo radiowóz, albo zmieszany kierowca z pytaniem dlaczego stoimy przy drodze i gdzie jest nasz samochód.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 19:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2014, 16:52
gosia85's Avatar
gosia85 gosia85 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o środek lokomocji, to zawsze wybieram samolot . Kiedyś jechałam autokarem do Włoch, coś okropnego. Teraz linie lotnicze prześcigają się cenami. Warto skorzystać z promocji. Kiedyś podróżowałam do Anglii Ryanairem, jednakże teraz preferuję linie lotnicze Wizz Air. Tanio, szybko i wygodnie.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 19:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2014, 19:17
b.zur b.zur jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do Anglii jechałam autokarem ponad 24 godziny, dlatego polecałabym samolot, ale jeśli nie chce się wydawać pieniędzy na lot to trzeba to jakoś przeżyć te godziny w autobusie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2014, 11:01
dalalka dalalka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez b.zur Pokaż post
Do Anglii jechałam autokarem ponad 24 godziny, dlatego polecałabym samolot, ale jeśli nie chce się wydawać pieniędzy na lot to trzeba to jakoś przeżyć te godziny w autobusie.
Akurat jeśli chodzi o pieniądze wydawane na środki lokomocji, to zdarza się często, że za autokar zapłacimy więcej niż za lot do Londynu. Przykładowo, za lot z Wizz Air lub Ryanair do Londynu w dwie strony zapłacimy około 90zł, a podróż trwa dużo krócej niż męczarnia autokarem, więc warto się zastanowić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.