Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-29-2019, 15:05
Ania5340 Ania5340 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja będę pisać licencjat na temat elementów kulturowych w "Chłopach" Reymonta i trudnościach jakie sprawiły one tłumaczowi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2019, 11:03
MichalinaM MichalinaM jest offline
Kumotr

Miejscowość: Janowice
Domyślnie

Pisałam o języku w różnych produkcjach dystopijnych. Inspiracją był George Orwell i jego "1984". Porównywałam język, który służy do szerzenia propagandy i manipulacji społeczeństwem w "1984", "Hunger Games", "The Handmaid's Tale" i "Divergent"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2019, 13:10
Morana Morana jest offline
Kumotr

Domyślnie

Tematem mojego licencjatu był "Archetypiczny portret kobiety w powieści Sto lat samotności Gabriela Garcíi Márqueza" Wspaniała książka, dużo tematów da się z niej wycisnąć na filologii hiszpańskiej. Ten temat był świetny dla mnie, bo literacki, a mojej pani promotor przypadł do gustu ze względu na feministyczne podejście, gender studies itd. Tak czy siak, wnioski nie były przerysowane, na wyrost feminizujące. Ta książka jest bardzo uniwersalna. Bardzo przyjemnie się pisało.

Jeśli ktoś woli tematy lekkie i bardziej związane z językoznawstwem, to polecam coś, co pisałam w małej formie, jako pracę zaliczeniową: "Formas nominales y pronominales de tratamiento: ánalisis contrastivo de los subtítulos y doblajes de la serie “Friends” en espaĂąol e inglés basada en los espsodios escogidos" Ciekawy temat gdy porównuje się nie tylko hiszpański z angielskim, ale i z hiszpańskim z wybranego kraju Ameryki Łacińskiej. Również świetna zabawa.

Ostatnio edytowane przez alicja.czarnik : 12-27-2019 o 18:32. Powód: korekta stylistyczna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2019, 15:54
polnis's Avatar
polnis polnis jest offline
Kumotr

Domyślnie

Piszę pracę na temat tłumaczenia tytułów filmowych z angielskiego na polski. Z najpopularniejszych filmów wybieram te techniki tłumaczenia najczęściej powtarzane.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2019, 12:45
Root4Tut Root4Tut jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez MichalinaM Pokaż post
Pisałam o języku w różnych produkcjach dystopijnych. Inspiracją był George Orwell i jego "1984". Porównywałam język, który służy do szerzenia propagandy i manipulacji społeczeństwem w "1984", "Hunger Games", "The Handmaid's Tale" i "Divergent"
Hej,
jakich używałaś źródeł do opisania języka służącego szerzeniu propagandy? Mogłabym prosić o jakąś podpowiedź?

Ostatnio edytowane przez alicja.czarnik : 12-27-2019 o 18:33. Powód: korekta stylistyczna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.