Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-11-2016, 12:50
Rendaria544__ Rendaria544__ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Usunąć angielskiego ze świata już się nie da, byłoby to też bardzo trudne i pewnie niekorzystne w skutkach. W polskim jest tyle pięknych słów, że możemy ograniczać te angielskie wyrazy. Szału dostaję jak w telewizji co chwilę używają innych wyrazów niż polskie, a mamy naprawdę wiele własnych.
Najgorzej chyba mają osoby starsze, które nie rozumieją czasami co ktoś mówi, mimo tego że jest Polakiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2016, 18:49
IzaJ IzaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście nie lubię makaronizacji, jednak, tak jak już było wspomniane, są dziedziny, w których terminologia angielska jest niezbędna. Niestety w wysławianej przez nastolatków popkulturze w modzie jest używanie odpowiedników angielskich. Denerwuje mnie, że media również to promują, zamiast skupić się na promowaniu poprawnego języka ojczystego. Mam nadzieję, że to się zmieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2016, 23:14
aneczka3453 aneczka3453 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Często nawet nie wiemy, że już korzystamy ze słówek pochodzących z angielskiego czy z innych języków.
Wszelakie nowinki technologiczne noszą nazwy w języku angielskim, które w dużej mierze w całości są adoptowane przez język polski, ale nie tylko w nim. W języku niemieckim, włoskim czy francuskim też znajdziemy mnóstwo anglicyzmów, taka kolej rzeczy, ciężko to będzie powstrzymać.

Ostatnio edytowane przez Queen : 08-27-2017 o 19:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2016, 23:18
aneczka3453 aneczka3453 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez IzaJ Pokaż post
Osobiście nie lubię makaronizacji, jednak, tak jak już było wspomniane, są dziedziny, w których terminologia angielska jest niezbędna. Niestety w wysławianej przez nastolatków popkulturze w modzie jest używanie odpowiedników angielskich. Denerwuje mnie, że media również to promują, zamiast skupić się na promowaniu poprawnego języka ojczystego. Mam nadzieję, że to się zmieni.
zgadzam się, nie należy używać wyrażeń w języku obcym jeśli istnieją na to polskie funkcjonujące odpowiedniki
"...Polacy nie gęsi, iż swój język mają."
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2016, 00:00
karoka karoka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W językach specjalistycznych jest mnóstwo zapożyczeń z języka angielskiego i to należy zaakceptować. Irytuje mnie jednak język nastolatków, którzy wplatają do swojej wypowiedzi zbyt dużo angielskich słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2016, 10:01
joannakura joannakura jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Owszem, angielski jest wszechobecny, tak jak kiedyś francuski czy łacina. Również wtedy nasz język absorbował wiele pojęć. To całkiem naturalne. Oczywiście do momentu, w którym młodzież lepiej mówi po angielsku niż po polsku i używa obcych zamienników istniejących już polskich słów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2016, 19:32
kjakanna kjakanna jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

W dzisiejszych czasach angielski jest wszechobecny. Z jednej strony jest to duże ułatwienie w przypadku komunikacji międzynarodowej. Z drugiej, często w mediach można usłyszeć specjalistów różnych dziedzin, którzy używają słów, które nie muszą się tam pojawić i brzmią śmiesznie. Nie wspominając o tym, że wiele osób, na przykład z krajów hiszpańskojęzycznych, wcale nie posługuje się dobrze angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2016, 21:59
Haar Haar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korzystanie z terminologii angielskiej jest często nieuniknione, szczególnie w niektórych dziedzinach zawodowych. Inną sprawą jest to, że są stosowane angielskie terminy, chociaż istnieją polskie odpowiedniki.
Albo angielski termin ulega spolszczeniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2016, 13:30
janus.dominikaa@gmail.com's Avatar
janus.dominikaa@gmail.com janus.dominikaa@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Wstawki

Dla mnie osobiście jest to ogromny nietakt, kiedy ktoś używa notorycznie wstawek z angielskiego w środowisku osób nie mowiacych w tym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2016, 14:09
em3Mario em3Mario jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem przyzwyczajony i nie widzę u mnie lub o swoich znajomych żadnego z tym problemu. Czasami nawet wychodzą z tego śmieszne sytuację jak ktoś powie z rozpędu idę do office albo coś podobnego. Kiedy byłem we Francji wszyscy młodzi ludzie używali słowa cool i każdemu to odpowiadało. Nie przeszkadza mi wszechobecność angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.