Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-19-2018, 18:13
scartissue2 scartissue2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno największą zaletą jest oswojenie się z językiem, poznanie akcentu, oraz konieczność komunikacji w danym języku, ale czasami po prostu trzeba usłyszeć jak dane słowo jest tłumaczone na polskiżeby w pełni zrozumieć jego znaczenie/zastosowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2018, 21:41
Elmo Elmo jest online
Kumotr

Domyślnie

"Native speaker" stał się takim magicznym słowem, który ma w domyśle niejako gwarantować wysoki poziom nauczania. Cholibka, przecież nawet ta nazwa jest po angielsku, więc jak super musi uczyć!

Sam native speaker to nie wszystko - żeby faktycznie był lepszym nauczycielem od nienative'a to, pomijając oczywiście metodykę nauczania, powinien być przynajmniej przyzwoicie wykształcony w swoim własnym języku.

Bo weźcie jakąś losową osobę z ulicy w Polsce, wyślijcie go do Norwegii i reklamujcie zajęcia z nim jako zajęcia z "native speakerem polskiego". Jest native speaker? Jest. A to, że zrobi masę błędów we własnym języku, nie odróżni przydawki od okolicznika, to po co o tym wspominać. (oczywiście nie musi tak być, chodzi tylko o przykład).

I on nawet nie musi o częściach zdania na zajęciach wspominać. Żywy język żywym językiem, ale jednak dobrze, żeby nauczyciel miał pojęcie o czym mówi. Nie da się dobrze nauczać języka nie znając zasad nim rządzących, co się z czym łączy, gdzie i dlaczego.

Ale jeśli native speaker jest filologiem, nawet nie własnego języka, albo w jakikolwiek inny sposób zaangażowany w działalność lingwistyczną, jest zawodowym tłumaczem itd, to prawdopodobnie będzie to jeden z nauczycieli o najlepszym potencjale do nauczania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2018, 11:38
Beb48 Beb48 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę że ma to wady i zalety. Według mnie native speaker nauczy lepiej niż inni nauczyciele. Po pierwsze wymowa, rozmowy na codzienne tematy. Natomiast dużym minusem na pewno jest to iż native nie wytłumaczy zasad czy też zawiłości danego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-21-2018, 11:39
Corinne Corinne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Osobiście uczęszczałam na zajęcia z języka hiszpańskiego do native speaker'a. Zaletą był na pewno fakt, że musiałam się z nią porozumiewać po hiszpańsku, bo nie znała polskiego. Nie stwierdziłam wad. Może jedynie czasami, gdy totalnie nie rozumiałam czegoś, musiałam tracić czas na szukanie w słowniku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 00:18
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku zajęcia z nativami byly chyba tymi najbardziej przydatnymi w trakcie studiów. Bardzo ważne: znali polski (lepiej lub gorzej, ale jednak). Nauczyli nas prawdziwego języka i prowadzili zajęcia w znacznie bardziej przystępny sposób, przeplatając je przydatnymi historyjkami, które zapoznawały nas również z realiami innej kultury, itp. na drugich studiach miałam zajęcia z Chińczykami i dla mnie była to porażka, bo próbowali stosować chińskie metody w stosunku do polskich studentów, a na dodatek nie potrafili niczego wytłumaczyć ze względu na słaby angielski. I chyba nie byli wielkimi specjalistami od nauczania.
Czyli zależy od osoby i nacji chyba
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.