Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-09-2018, 12:38
majadz majadz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Dobre, bo polskie - postrzeganie Polski za granicą

Podróże kształcą. Wspaniale jest spotykać nowych ludzi, poznawać inne kultury, języki. Za każdym razem kiedy wybieramy się do innego kraju, stajemy się tym samym przedstawicielami własnego, a inni kształcą się dzięki nam. Istnieje mnóstwo stereotypów dotyczącyh każdej narodowości, w tym naszej. Myślę, że jako Polacy w kraju, jak i za granicą mamy okazję potwierdzać lub też obalać mity na nasz temat. Dość więc z tym, że jesteśmy gburami i kradniemy. Co najbardziej lubicie w Polakach, w naszych zwyczajach, kulturze, języku? Może spotkaliście się z pozytywnymi opiniami osób z innych krajów na nasz temat? Podzielmy się swoimi spostrzeżeniami, żeby uświadomić sobie jak dużo dobrego w nas jest i nieść to dalej innym, odczarowując stereotyp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 07:00
malgosiaa95 malgosiaa95 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że jako Polacy za bardzo skupiamy się na wadach i tych negatywnych aspektach naszego narodu. Co jest przykre, bo naprawdę jesteśmy kreatywnym i utalentowanym narodem. Najgorszą opinię wyrabiają nam tak zwani Janusze i Grażyny na wakacjach all inclusive. Kiedy byłam na wymianie we Francji, Francuzi byli wręcz zaskoczeni, że chłopaki przepuszczały dziewczyny w drzwiach. Tak więc najlepiej swoim zachowaniem pokazywać, że jesteśmy otwarci i mili, żeby zwalczać krzywdzące dla nas stereotypy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 12:19
DanutaMariaLis's Avatar
DanutaMariaLis DanutaMariaLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie zawsze jesteśmy postrzegani negatywnie przez inne kraje. Np. w Norwegii wielu Polaków pracuje na budowie, czy w jakichś technicznych zawodach, takich jak hydraulik. Słyszałam opinie, że to bardzo porządni ludzie, którzy się nie skarżą, nie narzekają i są życzliwi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 14:57
portulaca portulaca jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W różnych krajach można spotkać różne opinie - wszystko zależy od osobistych doświadczeń. Często można usłyszeć, że Polacy są bardzo pracowici, gdzie indziej nadal króluje stereotyp polskiego złodzieja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 21:12
majadz majadz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A co Wy sami najbardziej w nas lubicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2018, 11:13
Skybasia Skybasia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polacy w Nowym Jorku są postrzegani z dobrej i złej strony. Miałam okazję doświadczyć jak Amerykanie chwalą sobie polską kuchnię i często odwiedzają polskie restauracje. A tak na marginesie to ich ulubionym polskim daniem są pierogi, gołąbki i kiełbasa. Patrząc od tej złej strony, to nieraz można spotkać Polaków „śpiących” na chodnikach po nocnej imprezie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 12:45
natt93 natt93 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi najbardziej podoba się nasza polska gościnność, zarówno w stosunku do obcokrajowców, jak i nas samych. Poza tym myślę, że jesteśmy bardzo pracowici. Miałam okazję porównać podejście do obowiązków i pracy pomiędzy Polakami a Grekami - my pracowaliśmy szybko, aby skończyć daną rzecz na czas, Grecy ociągali się jak mogli, a w konsekwencji na drugi dzień były opóźnienia, ponieważ trzeba było dokończyć pracę z poprzedniego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2018, 10:05
justynam655 justynam655 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Podczas mojego pobytu w Macedonii zauważyłam, że Polacy postrzegani są pozytywnie, głównie przez pryzmat swojej historii. Mieszkańcy twierdzą, że byliśmy dla nich wzorem w latach 80., kiedy to na bieżąco śledzili to, co się u nas dzieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2018, 15:30
PaulinaHoppe PaulinaHoppe jest offline
Kumotr

Domyślnie

W Armenii i na Malcie podczas szkoleń z Erasmusa spotkałam się tylko z pozytywnym nastawieniem do Polski i Polaków. Zdziwiło mnie, że bardzo dużo osób odwiedziło Polskę, a nawet znało język polski w stopniu komunikatywnym. Wiele osób podkreślało, że z Polakami łatwo nawiązuje się kontakty i można się z nami dobrze bawić, podobnie jak z Hiszpanami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2018, 18:54
aghkopinska aghkopinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii spotkałam się zarówno z negatywnymi jak i bardzo pozytywnymi opiniami o Polakach. Wszystko zależy raczej od osobistych doświadczeń. Z jednej strony rozumiem uprzedzenie do jakiejś narodowości, jeśli większość lub wszyscy jej przedstawiciele, z którymi miało się do czynienia, powielali pewien negatywny schemat lub sprawili nam przykrość Należy jednak pamiętać, że każdy człowiek jest inny i nie można generalizować, wkładając wszystkich do jednego worka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.