Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-05-2018, 17:40
EWELINA24's Avatar
EWELINA24 EWELINA24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Koniec końców zdradzanie kraju dla mamony nigdy w ostatecznym, prywatnym rozrachunku nam się nie opłaci. Będą dla Ciebie mili, będą Ci oferować pomoc i karmić ułudą że na nią ich stać, ale gdy tylko przestaniesz być wartościowym niewolnikiem porzucą Cię i oddelegują jak wyrzętą ... szybciej niż przyjechałeś. Gdy staniesz się mniej wartościowy niż warta majątek maszyna, którą obsługujesz. Czy nie byłeś już tak postrzegany od samego początku? Patriotyzm jest bezcenny. Jeśli już wypruwać sobie żyły to na budowanie naszego dobrobytu narodowego. Zreszta wiadomo kto najbardziej zrobi Polaka w bambuko czy tu czy tam. Z rzeczy optymistycznych, podobno jeśli wyjeżdzać to tylko na Wyspy (Anglia, Walia).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2018, 17:56
EwLaw EwLaw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przez 9 lat mieszkałam w Niemczech, jednak wyjechałam tam mając 12 lat i nie pracowałam, tylko chodziłam do szkoły. Naprawdę trudno jest się wypowiadać na ten temat, bo prawda jest taka, że wszystko zależy od człowieka. Jedni po roku zapominają o domu i wizyty w Polsce są rzadkością. Niektórzy nawet zapominają, że są z Polski i zachowują się tak, jakby już byli Niemcami, bo się tam przeprowadzili. Trochę to przykre. Moja rodzina w każde ferie przyjeżdżała do "domu" i jakoś nigdy nie czułam specjalnej więzi z tamtym krajem (jedynie to, że moja mama z bratem tam mieszkają), więc na studia wróciłam do Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2018, 19:08
ElaW ElaW jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja podobnie jak wiele osób tutaj nie widzę się nigdzie poza Polską, ale gdybym z jakichś powodów nie mogła mieszkać tutaj to chyba musiałabym popróbować mieszkania w różnych krajach bo szukałabym narodu o mentalności zbliżonej do naszej. Z moich obserwacji (byłam na stypendium za granicą) wynika, że język wpływa na mentalność, sposób życia itd. i sama będąc w innym środowisku czułam się taka...inna po czym po powrocie do kraju mój mózg wracał na dawne tory
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2018, 19:54
scartissue2 scartissue2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mylę, że USA lub Kanada, bo jeśli chodzi o Europę, to wolałabym już zostać w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2018, 20:33
atramk atramk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja nie widzę w emigracji nic złego - wręcz przeciwnie. Mieszkałam we Włoszech prawie rok, w Hiszpanii kilka miesięcy i teraz rok na Łotwie. Znowu przeprowadzam się do Hiszpanii, w dalszej perspektywie do Meksyku. Od kiedy mieszkam za granicą - czuję większą więź duchową z Polską. Opowiadam o moim kraju, zachęcam obcokrajowców do tego, by odwiedzali mój kraj. I to jest piękne. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2018, 14:26
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polskę można mieć w sercu i czuć sięjej obywatelem, ale mieszkać i czuć się w tym miejscu idealnie zupełnie gdzieś indziej. Wydaje mi się jednak z własnych doświadczeń, że całkowite "wsiąknięcie" w inny kraj wymaga bardzo dużo czasu, nawet jeśli od początku ma się styczność głownie z rodowitymi mieszkańcami tego kraju. Mi marzą się Niemcy, znam język, dobrze się tam czuję, ale życie póki co kieruje mnie do Grecji, gdzie adaptacja jest nieco trudniejsza, ale kraj, co tu kryć, to prawdziwy raj na Ziemi. I to pomimo kryzysu i dużej zmiany w mentalności Greków spowodowanej sytuacją ekonomiczną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2018, 00:15
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przez jakiś czas mieszkałam w Anglii i zgadzam się z przedmówcami w jednej kwestii: życie tam jest pod wieloma względami łatwiejsze. Poza tym, oferuje ono to, co dla nas, filologów, najistotniejsze, a mianowicie kontakt z żywym językiem. Dlatego też mieszkanie w tym kraju przyniesie anglistom wiele korzyści.
Jednak poza aspektem czysto pragmatycznym, dochodzi jeszcze ten emocjonalny i w moim przypadku to on wpłynął na moją decyzję o powrocie do Polski. Pomimo tego, że życie tutaj wydaje się trudniejsze, to zawsze mam wrażenie, że jestem u siebie. W Polsce jestem otoczona najbliższymi osobami oraz miejscami, które przywołują piękne wspomnienia, dlatego chcę tu zostać i nie zamienię tego kraju na żaden inny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2018, 07:21
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po mieszkaniu przez jakiś czas za granicą myślę, że na stałe wolałabym zostać w Polsce. Nie jest to kwestia patriotyzmu tylko tego, gdzie lepiej się czuję. Przyznam, że za granicą bardzo dużo mówię o Polsce i staram się nas reklamować. Im dalej człowiek od domu, tym bardziej docenia swoje miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2018, 20:50
filip970622 filip970622 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czuję się przywiązany do Polski, ale nie miałbym nic przeciwko w przyszłości mieszkać w innym kraju. Nie boję się kontaktu z ludźmi, znam bardzo dobrze język angielski i czuję, że mógłbym sobie poradzić w obcym miejscu. To nie jest takie straszne jak się wydaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 17:37
mkruczek mkruczek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nigdzie nie chciałabym się wyprowadzić na stałe. Myślę, że przez rok mogłabym pomieszkać w Wielkiej Brytanii albo Grecji (zachwycają mnie tamtejsze krajobrazy), ale na dłuższą metę bardzo tęskniłabym za Polską.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.