Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-09-2019, 22:24
madzik97 madzik97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Książki w języku niderlandzkim

Czy ktoś z Was może polecić jakieś ciekawe książki w języku niderlandzkim o lekkiej tematyce?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2019, 22:44
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Na jakim poziomie językowym? Uproszczone lektury, a może wersje do słuchania, czy też może ciekawych niderlandzkich autorów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 09:42
JuliaSypek JuliaSypek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam książkę "Superjuffie", jeśli jesteś na poziomie ok. B1. Jest to książka dla dzieci, ale moim zdaniem warto od takich książek zaczynać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 09:50
KarolinaLenska KarolinaLenska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja czytałam kiedyś, co prawda w polskim tłumaczeniu, książkę "Korpożycie świnki morskiej" holenderskiej pisarki Paulien Cornelisse i myślę, że kiedyś sięgnę po wersję w j. niderlandzkim - wydaje mi się, że jej język jest bardzo przystępny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 10:17
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Ponawiam pytanie, czy mają być to książki raczej do nauki języka, czy do poczytania?

O lekkiej tematyce to jest np. Dan Brawn - Het Bernini Mysterie, ale książka ma ponad 500 stron, mała czcionka i duży format. To trzeba już władać językiem na przyzwoitym poziomie. Ale tematyka jest lekka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2019, 10:50
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Lektury dopasowane do poziomu opanowania języka ma LeespuntNL:

- Retourtje Curacao (poziom B1) - tematyka lekka, można nauczyć się sporo przekleństw po niderlandzku (mały format, duża czcionka, tylko 34 strony)

- Als broer en zus (B1) - tematyka to związki, zazdrość, kłótnie, w moim odczuciu tematyka mniej lekka:
Wat moet je doen als je verliefd wordt op de vrouw van je beste vriend? Serie Hoogspaning

Ja mam wszystkie pozycje z tej serii. Często czytałem i słuchałem (są z plikiem MP3), gdy się uczyłem niderlandzkiego. Jak ktoś byłby zainteresowany wersją audio to proszę pisać na priv (seria na poziom A2 - B1). Książki będą albo niedostępne w Polsce, albo bardzo drogie, bo ściągane z Holandii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.