Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-19-2011, 00:54
martakow00 martakow00 jest offline
Kumotr

Domyślnie Filmy bałkańskie - jakie znacie?

Witam!
Nie znalazłam póki co wątku dotyczącego stricte filmów bałkańskich. Zachęcam do podawania pozycji, które szczególnie Was zainteresowały. Będę też wdzięczna za wskazówki odnośnie może mniej znanych filmów, które jednak może warto by było poznać.
Pytam także dlatego, gdyż chciałabym zająć się tłumaczeniem filmów bułgarskich i chorwackich (ewent.polskich na BG i HR), a nie jestem specjalistą w dziedzinie filmoznawstwa. Z góry dzięki za pomoc!

Ostatnio edytowane przez martakow00 : 12-19-2011 o 01:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2011, 23:56
Queen Of The Horizon's Avatar
Queen Of The Horizon Queen Of The Horizon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze powiem, że nie wiem, czy jest to film bałkański w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale film Czarny Kot- Biały Kto wywołał we mnie wielki zachwyt. To jeden z tych filmów, w których absurd często sięga zenitu i nie wszystkim się podoba, ale jest świetną rozrywką i karykaturą (a może nie?) tamtejszej rzeczywistości sprzed paru lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2011, 14:02
guniaas guniaas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ziemia niczyja (2001), Grbavica (2006), Od pogrzebu do pogrzebu (2005), Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem (2008)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-29-2011, 14:38
lachjoanna1388 lachjoanna1388 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Queen Of The Horizon Pokaż post
Szczerze powiem, że nie wiem, czy jest to film bałkański w ścisłym znaczeniu tego słowa, ale film Czarny Kot- Biały Kto wywołał we mnie wielki zachwyt. To jeden z tych filmów, w których absurd często sięga zenitu i nie wszystkim się podoba, ale jest świetną rozrywką i karykaturą (a może nie?) tamtejszej rzeczywistości sprzed paru lat.
Dokładnie, ja również polecam Czrnego-Białego Kota, jest świetny! Polecam też inne filmy Kusturicy, specyficzny humor gwarantuje świetną zabawę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2012, 23:59
nalhia nalhia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez martakow00 Pokaż post
Witam!
Nie znalazłam póki co wątku dotyczącego stricte filmów bałkańskich.
Słabo szukałaś Tu jest spora lista: [URL="http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=15260"]http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=15260[/URL]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 13:54
pikusa.michal's Avatar
pikusa.michal pikusa.michal jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie polecam Underground, Emira Kusturicy. Cos niesamowitego. Trwa dobre 3 godziny (wersja rezyserska prawie 5) i swietnie oddaje klimat balkanskiego kina.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.