Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-30-2017, 15:10
ulaba ulaba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak nie mam co robić to zdarza mi się otworzyć słownik, może nie czytać dokładnie wszystko po kolei, ale przekartkować, popatrzeć, jakieś słowo zanotować. Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 19:44
werjas werjas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli taka metoda nauki Ci pasuje, to ja nie widzę w tym nic złego, przecież nikogo w ten sposób nie krzywdzisz . Osobiście wolę jednak poznawać nowe słowa w szerszym, bardziej naturalnym kontekście np podczas czytania czy oglądania filmów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2017, 23:48
Anna2405 Anna2405 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja tak samo, lubię otworzyć słownik na jakiejś literze i po prostu czytać wszystko, co jest na danej stronie. Kiedyś jeszcze miałam tak, że nie mogłam czegoś skończyć czytać, bo jak szukałam tłumaczenia wyrazu w słowniku, to właśnie zaczynałam zczytywać wszystkie słówka, które były wokół tego oryginalnego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 13:21
ola16 ola16 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Często gdy przypomni mi się jakieś słówko to sprawdzam co oznacza i później z czystej ciekawości sprawdzam kilka słów obok. Nie zdarzyło mi się jednak otworzyć słownika tak po prostu żeby poczytać jakieś randomowe słówka. Ale jeżeli komuś to sprawia przyjemność to czemu nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 13:49
Nishtec Nishtec jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ze słownika tak czy inaczej będzie trzeba skorzystać, więc czytanie go raczej nie zaszkodzi. Pytanie brzmi w jakich dawkach, bo nawet jako zapalony czytelnik książek sądzę że nie wytrzymałbym przy takiej lekturze łużej niż 30 minut dziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.