Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-21-2017, 17:31
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że najlepiej przygotować się do podróży, szczególnie jeśli jest to podróż za granicę. Dobrze mieć wcześniej pewny nocleg, zorientować się w lokalnych cenach by wziąć odpowiednią ilość pieniędzy, dowiedzieć się jak dojechać do zakwaterowania. W niektórych krajach też są inne kontakty i trzeba sobie wcześniej załatwić przejściówkę; niby taki mało ważny szczegół, ale jak rozładuje się bateria w telefonie to można mieć problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2017, 17:51
magzloc magzloc jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wolę bardzo luźny plan. Lubię mieć zarys tego, co chcę zobaczyć, zrobić i gdzie pojechać. Przez to mniej się stresuję. Ale jednocześnie lubię też spontaniczne decyzje i ciągłe zmiany planów ważne, żeby na wakacjach dobrze się bawić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 13:18
AniaNowak AniaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W sumie do tej pory jedynymi podróżami w moim przypadku były te zaplanowane przez biuro podróży. Jestem z nich bardzo zadowolona, ale może w końcu kiedyś odważę się na jakąś spontaniczną podróż z fajnymi ludźmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 21:41
Aria Aria jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie chciałabym jeździć na wycieczki zorganizowane, bo lubię mieć swobodę podczas wyjazdu. Wcześniej muszę z grubsza przygotować program wycieczki, zarezerwować noclegi itp., ale nie mam sztywnego planu zajęć, raczej listę z punktami, które koniecznie muszę zrealizować, i takimi, które mogę zrobić, o ile wystarczy mi czasu i sił.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2017, 21:53
angelka96 angelka96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zazwyczaj planuję podróż jedynie ramowo, nie obmyślam każdego szczegółu. Nauczyłam się na własnych doświadczeniach, że nie warto planować wszystkiego od A do Z, ponieważ później tylko się rozczarowujemy, że coś poszło nie tak
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2017, 15:49
KasiaGr's Avatar
KasiaGr KasiaGr jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kiedy gdzieś jadę, to zazwyczaj wiem, kiedy i jak będę wracać i gdzie będę spać. Reszta zazwyczaj dzieje się spontanicznie i tak lubię najbardziej. Zwiedzanie miast z przewodnikiem ma niewątpliwie swoje plusy. Ale ja i tak najbardziej lubię takie "bezcelowe" włóczenie się po mieście, bo daje możliwość poczucia klimatu danego miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-22-2017, 16:56
zznn zznn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zazwyczaj planuję podróż co najmniej kilka miesięcy wcześniej. Właśnie sobie uświadomiłam, że chyba nigdy nie wyjechałam w żadną podróż last minute nie licząc jakichś spontanicznych wyjazdów "za miasto". We wcześniejszym planowaniu fajny jest czas oczekiwania, rozmyślanie, rozmawianie o wyjeździe. Lubię planować podróże w luźny sposób, rozpisać sobie miejsca, które chciałabym zobaczyć i później zależnie od dnia robić to, na co mam ochotę. Nie przepadam za ścisłym przestrzeganiem planu i byciem wszędzie o określonej godzinie, bo podróż to też odpoczynek, a czasami ciężko określić ile czasu chcielibyśmy spędzić w jakimś miejscu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2017, 13:58
chemicalechelon chemicalechelon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli jest okazja to spontanicznie, jednak osobiście preferuję wszystko zaplanować i robić odstępstwa jeśli jest coś ciekawego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2017, 14:47
karmal95 karmal95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zaplanowanie w niczym nie szkodzi, a spontaniczne wydarzenia jak mają wystąpić to i tak wyjdą raczej na plus.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.