Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-19-2017, 15:03
camilly camilly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie piosenki Disneya

Ja osobiście uwielbiam uczyć się niemieckiego i angielskiego przez piosenki z filmów Disney'a np. Małej syrenki, Alladyna, Pocahontas czy Kraina lodu. Myślę, że poziom języka jest w nich dosyć fajny no i nauka jest bardzo przyjemna. A jak się porównuje poszczególne wersje np.niemieckie tłumaczenie a angielskie i polskie - to też sprawia zwłaszcza tłumaczowi myślę, wiele frajdy. Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2018, 22:03
MalKoz MalKoz jest offline
Kumotr

Miejscowość: Brodnica
Domyślnie

Jeśli sami jesteśmy ciekawi o czym jest dana piosenka, a w dodatku jesteśmy słuchowcami, to myślę, że to dobry pomysł - choć warto być świadomym tego, że w piosenkach (zarówno polskich, jak i angielskich zdarzają się błędy).
Kiedy zaczynałam pracę w szkole, pomyślałam, że to dobry pomysł na zachęcenie młodzieży do nauki słówek, do tłumaczenia piosenek i rozumienia treści różnych utworów. Niestety, okazało się, że uczniowie ani nie podzielają mojego entuzjazmu, ani nie zgadzają się z wyborem piosenek. Ciężko było trafić w piosenkę, która będzie chociażby tolerowana przez całą klasę. Jeśli już się to udało, uczniowie podeszli do tego ćwiczenia w ten sam sposób w jaki zazwyczaj słuchają muzyki. Chcieli posłuchać czegoś, co ma fajny bit, rytm oraz wpadający w ucho refren. Nie interesowało ich tłumaczenie piosenki. Kiedy w końcu udało nam się ją przetłumaczyć, zwracając szczególną uwagę na ciekawe słownictwo lub zwroty, uczniowie stwierdzili, że już nie chcą tego robić, bo "obrzydzam im piosenki" i "lepiej nie wiedzieć co oni tam śpiewają".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 08:55
dozen12 dozen12 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na start - ok, człowiek się nie zniechęca bo sprawia mu to przyjemność, jednak nie może to służyć jako jedyna metoda nauki. Na pewno nie osiągnie się przy słuchaniu muzyki takiego poziomu, jak przy nauce w normalnym trybie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.