Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-23-2011, 20:03
Samisa's Avatar
Samisa Samisa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Nauka angielskiego poprzez teksty piosenek

Witam!
Przeglądając przeróżne strony internetowe,natknęłam się na jedną dość ciekawą : [url]http://www.pipol.pl/nauka.php[/url]

Z tego co można wyczytać na owej stronie, możliwe jest nauczenie się angielskiego poprzez teksty piosenek. Jednakże nie jestem do końca przekonana,czy teksty piosenek mogą rzeczywiście służyć jako materiał do nauki jakiegokolwiek języka. W końcu teksty piosenek są często kopalnią metafor i przenośni. Co o tym sądzicie? Czy nauka poprzez teksty piosenek może dać podobne rezultaty co taka,która została wyuczona za pomocą podręcznika do danego języka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2011, 22:15
Rydzu's Avatar
Rydzu Rydzu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam, że Kuba Wojewódzki zaczynał swoją przygodę poprzez tłumaczenie tekstów piosenek. Myślę, że na start jest to nawet dobra metoda. Coś, co robi się z zainteresowaniem i zaangażowaniem zapada nam na dłużej w pamięci.
Here is a lesson in creative writing. First rule: Do not use semicolons. They are transvestite hermaphrodites representing absolutely nothing. All they do is show you've been to college. Kurt Vonnegut, A Man without a Country
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2011, 13:26
karolina2976 karolina2976 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Ja też uważam, że na początek to jest dobra metoda. Ja np. zaczęłam naukę języka angielskiego, ponieważ chciałam wiedzieć o czym śpiewa mój ulubiony piosenkarz. Jednak na dłuższą metę to nie zdaje egzaminu, gdyż w piosenkach zdarzają się niepoprawności i błędy językowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2011, 15:12
marcink marcink jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o słownictwo to zgadzam się, niestety artyści (zwłaszcza grający pop) często nie stosują się do zasad gramatyki. Czasem w tekstach występuje slang, który może wypaczyć język w jakimś stopniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2011, 16:53
ewakie ewakie jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Wydaje mi się, że nauka języka poprzez teksty piosenek może być ciekawym urozmaiceniem ale można tym sobie też zaszkodzić. Jeśli nie znamy języka na tyle, aby wychwycić pewne błędy, możemy je później nieświadomie powielać. A jeżeli coś już sobie zakodujemy, to może być później ciężko z tym walczyć. Najlepiej jest, kiedy ktoś kto zna język podsuwa uczącym się te dobre teksty. Faktem jednak jest, że jest to bardzo przyjemna forma nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2011, 17:30
IWKA IWKA jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Sądzę, że można się nauczyć sporej dawki języka właśnie dzięki piosenkom! Teksty tego typu, dzięki towarzystwu melodii łatwiej zapadają w pamięć - zawsze coś w głowie zostanie, kiedyś zadzwoni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2016, 18:13
ewawil ewawil jest offline
Kumotr

Domyślnie

To prawda. Jest też fajna strona do szukania tekstów piosenek getlyrics.com

Jak przetłumaczysz samodzielnie tekst ulubionej piosenki, to zapamiętasz nowe słownictwo na 100%.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-13-2011, 16:09
Kattie Kattie jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Kiedy byłam w gimnazjum i liceum, często na zajęciach z języków (niemiecki, angielski, w gimnazjum też hiszpański) słuchaliśmy piosenek i tłumaczyliśmy słowa na polski. Dzięki piosenkom można nauczyć się ciekawego słownictwa, a czasem nawet form gramatycznych. Trzeba pamiętać, że obcokrajowcy uczący się języka poznają język podręcznikowy, który, tak naprawdę, mało kto stosuje. W piosenkach występuję język żywy. Przydaje się w kontaktach ze zwykłymi ludźmi i przy tłumaczeniach literatury.
Stary 12-13-2011, 19:19
Marta09 Marta09 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem nauka języka poprzez piosenki to świetna sprawa. Nie ma nic lepszego jak połączenie przyjemnego z pożytecznym!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 23:05
joader90's Avatar
joader90 joader90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że w początkowym stadium nauka poprzez piosenki to całkiem dobry sposób na poszerzenie znajomości podstawowego słownictwa oraz wyrażeń. Myślę, że to też może być pomocne przy utrwaleniu przeszłych form czasowników oraz niektórych struktur gramatycznych (oczywiście po uprzednim sprawdzeniu, czy są poprawne) jak na przykład „You never said that you meant to...” i „You never told me that...”
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.