Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-16-2018, 20:10
daria951 daria951 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Nauka chińskiego po przez czytanie książek

Czy uważacie, że można nauczyć się chińskiego z książek dla dzieci?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2018, 08:22
Machon Machon jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zależy do jakiego stopnia chcesz się nauczyć. Dzieci w Chinach uczą się dokładnie j. chińskiego jak i obcokrajowcy czyli typowa pamięciówka. Książki mają jedynie pomóc w tym celu a z książek dla dzieci nauczysz się pewnie max 300 znaków co nie jest złe bo wedługo HSK to jest poziom A2 ale czy to Cię zatysfakcjonuje to nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2018, 17:14
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na początek jest to całkiem dobra metoda. Może faktycznie słownictwo nie jest zróżnicowane, ale na zbudowanie podstaw językowych, może to być dobra praktyka. Uważam, że każda metoda nauki jest dobra, jeżeli czujesz, że Tobie służy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-23-2019, 09:21
lanmei lanmei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś moja uczennica (10lat) przyniosła na zajęcia książkę "跟爸爸一起读“, obie świetnie się bawiłyśmy i obie dużo się nauczyłyśmy. Bardzo polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2019, 20:46
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez daria951 Pokaż post
Czy uważacie, że można nauczyć się chińskiego z książek dla dzieci?
Jak najbardziej, moim zdaniem czytanie książek dla dzieci to jedna z najlepszych metod nauki języka Oprócz samego przyswajania nowego słownictwa, uczymy się kultury i sposobu myślenia Chińczyków. Polecam również korzystanie z podręczników do chińskiego przeznaczonych dla małych chińczyków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2019, 07:55
blueberrinka92 blueberrinka92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ogólnie z samych książek cięzko się nauczyć, bo na samym początku potrzeba kogoś kto dobrze naprowadzi, nauczy tonów. Z książek mozna ale jedynie język pisany, ale jednak warto miec tą osobę obok która jakby co wytłumaczy co i jak,czasem w gramatyce są takie rzeczy które potrzeba wytłumaczyć.

Jeśli chodzi o wkuwanie słówek to z książki jak najbardziej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2019, 02:33
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie nauka chińskiego poprzez czytanie książek dla dzieci jest dobra jako dodatek i uzupełnienie nauki i nie powinno się od nich zaczynać nauki, a raczej sięgać po nie w trochę późniejszym etapie, jak już mamy opanowane podstawy. Słownictwo, kolokacje, oswojenie się z czytaniem w języku chińskim, by potem móc stopniowo przechodzić na bardziej skomplikowane lektury.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 00:31
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Wiktoria潘珊 Pokaż post
Jak najbardziej, moim zdaniem czytanie książek dla dzieci to jedna z najlepszych metod nauki języka Oprócz samego przyswajania nowego słownictwa, uczymy się kultury i sposobu myślenia Chińczyków. Polecam również korzystanie z podręczników do chińskiego przeznaczonych dla małych chińczyków.
A masz może do polecenia jakieś pozycje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2019, 01:07
Majki Majki jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Ja polecam raczej dojrzałe teksty, które są dostępne nie tylko po chińsku, ale i w równoległej wersji językowej, która jest dla nas łatwiejsza w odbiorze. Tekstów w wersji polskiej i chińskiej nie jest zbyt wiele, więc nie można być zbyt wybrednym. Polecam następujące publikacje:
(nie tylko dla dzieci) "Wodny Smok - Legenda chińska"; wyd. Olesiejuk
"Lu Xun - Opowiadania" wyd. akademickie Dialog
"Lu Xun - Prawdziwa historia AQ" wyd. akademickie Dialog
i moim zdaniem najciekawsze, choć napisane po polsku przez polskie nastolatki / studentki i przełożone przez chińskich tłumaczy opowiadania w ramach projektu Flash Europa 28 [url]http://flash-europa-28.org/stories[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2019, 13:19
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam spróbować przeczytać książkę, którą wcześniej czytaliśmy po polsku, którą dobrze znamy. Ja kupiłam w Chinach Harrego Pottera, jedna strona była po angielsku, druga po chińsku. Świetne rozwiązanie, bo nie musiałam wyszukiwać znaczenia pojedynczych wyrazów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.