Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-20-2017, 01:06
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Filmy po kantońsku

Znacie jakieś tytuły warte polecenia? Ze swojej strony mogę zarekomendować filmy 王家卫.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2019, 20:38
Yuri Yuri jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja też bardzo lubię filmy Wong Kar-Wai - "Chungking Express", "Upadłe anioły", "Happy Together", "Dni naszego szaleństwa", "Kiedy łzy przeminą" itd.
Jest też reżyserka z Hong Kongu - Ann Hui, i jej filmy też są całkiem niezłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2019, 23:30
Majki Majki jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Rzeczywiście jest problem ze znalezieniem dobrego (tj. takiego, który da się oglądać dłużej niż 15 min. ) kantońskiego filmu, o mandaryńskich już nie wspominając ( z Chin kontynentalnych). 90% kantońskich filmów to:
a) komedie – bijatyki (z Jackie Chanem i/lub Sammo Hung Kam Bo’em), przy których filmy z Brucem Lee są rozrywką intelektualną (swoją drogą filmy Małego Smoka nie są takie złe – mają jakieś przesłanie uzasadniające przemoc, zwłaszcza, że wcześniej dominowały mandaryńskie produkcje, w których bohaterowie latali, a w trakcie walki obcinali sobie wzajemnie kończyny, aż został sam korpus).
b) filmy Stephen’a Chowa (周星馳) genialnego aktora grającego w reżyserowanych przez siebie ‘tragicznych’ filmach będących mieszanka kung-fu, komedii, absurdu i żenujących (to lekko powiedziane) żartów.
c) śmiertelnie poważne filmy z udziałem gangów, triady, bosów mafijnych i łepków latających z maczetami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2019, 23:35
Majki Majki jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Dobre filmy (tzn. takie, które przynajmniej mi przypadły do gustu) z wątkiem kryminalno – policyjnym to trylogia: Infernal Affairs 《無間道》 (po polsku ‘Piekielna gra’), oraz przyzwoite: Confession of Pain 《傷城》 Bolesna spowiedź, Nightfall 《大追捕》Mroczny Hongkong, Running Out of Time 《暗戰》 Zdążyć przed czasem, oraz ze względów ‘estetycznych’ 😉 So Close 《夕陽天使》Zabójcze trio.
Całkiem niezłe są też romantyczne (niekomedie/dramaty): City of Glass 《玻璃之城》, Comrades: Almost a Love Story 《甜蜜蜜》 Historia pewnej przyjaźni i Chungking Express《重慶森林》oraz "Spragnieni miłości; In the Mood for Love《花樣年華》.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.