Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2017, 19:29
Strol Strol jest offline
Kumotr

Domyślnie

XXI wiek będzie wiekiem Chin. Państwo Środka prowadzi ekspansywną politykę gospodarczą, inwestując np. w Afryce oraz Europie. Już zerkają w kierunku Polski, więc trzeba szybko go poznawać, dopóki więcej ludzi się na niego nie rzuciło .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 21:09. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2017, 21:53
gaoxia gaoxia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie korzyści z nauki chińskiego dla mózgu

Niewielu być może zdaje sobie sprawę, że oprócz dobrze płatnej pracy, małej konkurencji na rynku i możliwości wyjazdu do Chin, nauka chińskiego przynosi wiele korzyści dla naszego mózgu.
Według badań przeprowadzonych przez dr Sophie Scott, ludzie mówiący po chińsku używają jednocześnie dwóch półkuli mózgowych kiedy przetwarzają informacje właśnie w tym języku, dodam dla porównania, iż angielskojęzycznym potrzebna jest do tego tylko jedna półkula (a dokładnie obszar lewego płatu skroniowego). Ta część jest odpowiedzialna za łączenie poszczególnych dźwięków, by te formowały pełne słowa. Gdy badaniom rezonansem magnetycznym została poddana grupa posługująca się językiem chińskim, zauważono aktywność w lewym oraz prawym płacie skroniowym. Związku należy szukać w tym, że chiński jest językiem tonalnym, dlatego też trudząc się z rozpoznawaniem tonu i identyfikowaniem go z konkretnym znaczeniem, uruchamia się nasz prawy płat skroniowy, odpowiedzialny za przetwarzanie muzyki.
Ponadto, u uczących się chińskich słówek, zauważono znaczny wzrost połączeń neuronowych pomiędzy różnymi obszarami mózgu, a po sześciu tygodniach stwierdzono poprawę plastyki mózgu, nawet u osób starszych.
Oprócz słuchania chińskiego i zapamiętywania nowych wyrazów, korzyści przyniesie nam również ręczne zapisywanie znaków, które pomoże rozwijać nasze zdolności motoryczne, usprawni rozpoznawanie kształtów, liter oraz innych zapisów graficznych. Pisanie ręczne, które wymaga prawidłowej sekwencji ruchów dłoni i palców stymuluje aktywność mózgową do pracy, myślenia i ulepszania pamięci przestrzennej.

Źródła:
[url]http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/3025796.stm[/url]
[url]https://bebrainfit.com/brain-benefits-learning-second-language/[/url]
[url]http://asiasociety.org/china-learning-initiatives/learning-chinese-pays-dividends-characters-and-cognition[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2017, 11:24
adawi adawi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zaczęłam się uczyć chińskiego, bo wszyscy wokół mówili mi, że to język przyszłości i warto będzie go znać za kilka lat (to było pięć lat temu, i teraz to się sprawdza). Później, jak już zgłębiłam trochę temat, zaczęłam się interesować kulturą, która jest tak niesamowita i odmienna od naszej, dowiedziałam się też, że jest wiele świetnych możliwości wyjazdu do Chin, żeby tam uczyć się języka i poznawać kulturę (np. stypendia Instytutu Konfucjusza czy rządowe). Sama wyjechałam rok temu, i była to największa przygoda mojego życia i wiem, że chiński jest po pierwsze bardzo dużym atutem kiedy staramy się o pracę, poza tym jest bardzo ciekawy, uczenie się pisania sprawia dużą przyjemność, no i znając chiński, możemy jeszcze bardziej zgłębić kulturę Państwa Środka. Zdecydowanie polecam naukę chińskiego każdemu, kto chciałby zacząć nowy język/ulepszyć swoje CV/lubi podróżować/interesuje się światem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2017, 23:13
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja początkowo myślałam o pracy tłumacza, nie miałam na siebie pomysłu, nauka tak obcego języka wydawała się całkowicie fascynująca. Teraz nie do końca jestem przekonana o całkowitym oddaniu się chińskiemu, raczej potraktuję to jako dodatkową umiejętność, która mam nadzieję ułatwi mi poszukiwanie pracy, a chciałabym się ukierunkować w innej dziedzinie. Wciąż też nie wykluczam nauki kolejnego języka.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 21:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2018, 16:36
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla zrozumienia chińskiej kultury, sposobu myślenia, kreowania i patrzenia na świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2019, 16:07
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po roku w Chinach jestem pewna, że nie chcę tam mieszkać. Fascynuje mnie jednak społeczeństwo i kultura chińska. W przyszłości chciałabym wykorzystać znajomość kultury i języka w pośredniczeniu w relacjach biznesowych między Polską a Chinami, a także wykonywać tłumaczenia literatury chińskiej, która jest naprawdę niezwykła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2019, 02:37
IgaQin IgaQin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zaczęłam się uczyć języka chińskiego tak naprawdę z ciekawości, chciałam wybrać niestandardowy kierunek studiów. Jednak wraz z upływem czasu po prostu polubiłam ten język, a przy okazji zafascynowała mnie kultura, historia, tradycje Chin. Obecnie uczę się chińskiego po części z zainteresowania a po części z nadzieją, że będę mogła w przyszłej pracy wykorzystać ten język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2019, 07:13
paulinatryc paulinatryc jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zaczęłam się uczyć chińskiego, bo poszłam na sinologię, a wybór był spowodowany brakiem konkretnego planu na siebie. No i podobno mówi się, że znajomość chińskiego otwiera wiele dróg zawodowych. Zakochałam się w języku, jak i w chińskiej kulturze, jednak trochę żałuje, że nie poszłam na jakieś studia ekonomiczne, żeby w między czasie uczyć się chińskiego na własną rękę, lub w jakiejś szkole.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2019, 23:51
Majki Majki jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Po co się uczyć chińskiego? Dla pogłębiania znajomości świata, poznania innego sposobu przedstawiania koncepcji będących tworem ludzkości. Jest to również ciekawa przygoda - nie tylko intelektualna, ale i pozwalająca się odciąć od stresów życia codziennego - to coś jak rozwiązywanie krzyżówek . Uczenie się chińskiego jest na tyle absorbujące, że jest skuteczną metodą na odwrócenie swojej uwagi od innych problemów - podobnie jak każde inne wciągające hobby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2019, 13:50
KlaudiaLewkowicz135 KlaudiaLewkowicz135 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Studiuję sinologię co wynikło z chęci nauki jakiegoś wymagającego języka obcego, wybierałam między azjatyckimi, bo nadal są dosyć niestandardowe i ostatecznie wybór padł na chiński. Dobre nastawienie od samego początku i ciężka praca sprawiły, że już całkiem dobrze porozumiewam się w tym języku. Na pewno jest wielkim atutem na rynku pracy, jest też dobry dla naszego mózgu oraz dla mnie spełnił moją ambicję by znać jeden z najtrudniejszych języków na świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.