Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-16-2016, 20:17
janus.dominikaa@gmail.com's Avatar
janus.dominikaa@gmail.com janus.dominikaa@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Po co się uczyć chińskiego?

Czy robisz to dla siebie, czy po to by uatrakcyjnić CV, a może chcesz mieszkać w Chinach? Jak to z wami jest?

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 20:55. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2016, 20:56
madfrankx's Avatar
madfrankx madfrankx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na początku robiłam to, żeby mieć dobrą pracę, obecnie bardziej dla siebie, ponieważ póki co wizja pracy w Chinach przez przeróżne sytuacje życiowe jest dość odległa. Ale na pewno chciałabym tam kiedyś na jakiś czas, nawet stosunkowo krótki, wyjechać. Ale myślę, że nawet w Polsce z językiem chińskim można znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę. Więc nie tracę nadziei i uczę się dalej .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 20:56. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2016, 21:23
zuzinki zuzinki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja studiuję sinologię, więc jeśli chodzi o mnie, to jest/będzie moja główna umiejętność. Liczę na dobrą pracę w Polsce i stosunkowo niewielką konkurencję na rynku pracy. Poza tym, ogólnie rzecz biorąc Chiny mnie interesują i chcę jak najczęściej do nich wracać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2016, 22:04
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po części z pasji, po części po to, żeby w przyszłości więcej zarabiać. Myślę, że to jest też dla mnie swojego rodzaju wyzwanie, nikt nie zaprzeczy, że to dość trudny język, więc tym przyjemniej jest stawać się w nim coraz lepszym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-23-2016, 18:49
hanna93 hanna93 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Na pewno przez perspektywy na rynku pracy . Poza tym również dla siebie, bo język ten, im dłużej się go uczę, tym bardziej mnie fascynuje. Okazuje się, że nie jest aż tak trudny, za jaki jest uważany, i uczenie się go sprawia mi niemałą frajdę .

Ostatnio edytowane przez ankuz : 10-24-2016 o 10:43. Powód: brak kropek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-29-2016, 14:22
Limiaotong Limiaotong jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak jak zdecydowana większość w ww. wpisach, ja również zdecydowałam uczyć się chińskiego głównie z powodu możliwości znalezienia lepszej pracy. Część osób może stwierdzić, że to zbyt mała motywacja, by nauczyć się tego języka i ukończyć studia sinologiczne. Na początku tak właśnie było, jednak po tych latach mogę powiedzieć, że chiński stał się moją pasją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-01-2016, 13:35
bearovski bearovski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zacząłem się uczyć chińskiego bez konkretnych powodów, ale teraz przydaje się w spotkaniach biznesowych z Chińczykami . Na razie mój chiński nie jest na tyle dobry, żeby w nim prowadzić rozmowę, ale nawet moja niewielka wiedza robi na nich wrażenie .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 20:58. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2016, 11:39
Maawi Maawi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pracuję jako nauczyciel języka angielskiego, a moi uczniowie to w 90% Chińczycy. O wiele łatwiej jest uczyć osoby o bardzo niskim poziomie angielskiego jeśli zna się chociaż podstawy ich języka, więc...

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-26-2018 o 20:59. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2016, 23:46
franciss franciss jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wiadomo, że różnie może być z perspektywami wykorzystania takiego języka na rynku pracy (jeśli ktoś nie ma konkretnego planu czy wizji), dlatego myślę, że warto to robić właśnie przede wszystkim dla siebie, dla własnej satysfakcji. Oczywiście pod warunkiem, że się ma czas, środki i zapał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2016, 14:23
Tomaszzajac14 Tomaszzajac14 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja uczyłbym się chińskiego na razie tylko w celu głębszego i pełniejszego poznania kultury Państwa Środka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.