Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-31-2015, 22:55
turkawka turkawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Czym zająć dzieci?

Teraz jest pora wakacyjna. Dużo wrażeń i odpoczynku. Fajnie mieć jak najwięcej pozytywnych wspomnień. Więc pytanie Czym zająć dzieci podczas długiej podróży autem lub pociągiem? Ma ktoś pomysły lub własne doświadczenie?

Ostatnio edytowane przez aldionce922 : 05-05-2016 o 15:59. Powód: Tytuł wątku powinien zaczynać się wielką literą i kończyć bez kropki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2015, 21:03
Nerrei Nerrei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najprostszym sposobem jest puszczenie jakiejś bajki na laptopie czy tablecie, mało które dziecko tym pogardzi Warto jednak pomyśleć o jakichś grach typu 'zgadnij, o czy myślę' (u mnie to absolutny klasyk i hit każdego wyjazdu, jedna osoba wymyśla hasło i na zadawane pytania może odpowiadać jedynie 'tak' lub 'nie'). Jest jeszcze wymyślanie historyjki (każdy po jednym zdaniu, aż utworzy się cała historia). Zależy od wieku dzieci; można też pobawić się we wspólne śpiewanie, jeśli to podróż samochodem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2015, 20:24
lauradenovess lauradenovess jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla zabicia czasu można grać w zabawy słowne (jak w poście powyżej) albo wymyślać słowa, które zaczynają się na daną literę. Polecam też różnego rodzaju audiobooki albo programy do nauki audio, szczególnie, że można słuchać razem w samochodzie i wykorzystać dobrze czas podróży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2015, 17:02
karla8 karla8 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnóstwo jest zabaw samochodowych dla dzieciaków - wystarczy poszukać w internecie Najlepsze są takie, które wymagają, by obserwowały otoczenie i wiedziały co się dzieje wokół nich (np. zabawy z mapą, tablicami rejestracyjnymi)...
Audiobooki to też świetny pomysł
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2015, 20:25
emf emf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Stawiam na audiobooki i zabawy słowne. Kiedy byłam dzieckiem uwielbiałam długie dyskusje na temat tego co dzieje się wokół. Nie jestem zwolenniczką ograniczania się do tabletu. Według mnie powinna być to ostateczność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2015, 00:23
anna.n anna.n jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moje dzieciaki uwielbiają, jak opowiadam im o mijanych znakach drogowych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2016, 12:32
mu28 mu28 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rozmowy o tym, co widać za oknem, jakie znaki drogowe, ile km zostało..., obserwacja chmur, zwierząt. Gorzej na autostradzie, bo tam nic nie ma oprócz ekranów, pozostaje ciekawa rozmowa. Czytanie, oglądanie nie zawsze jest wskazane, może powodować nudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2018, 15:57
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Smile

Kazać im szukać różnych obiektów za oknem, liczyć przejeżdzające samochody lub szukać kształtów w chmurach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2019, 17:28
kamila0503 kamila0503 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gra w karty np. Uno, makao albo w państwa-miasta, w statki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.