Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-19-2013, 19:35
bebekot bebekot jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znałam osobę, która specjalizowała się w tłumaczeniach medycznych i - aby poszerzyć swoją wiedzę - uczęszczała na wykłady z medycyny jako wolny słuchacz. Sądzę, że jest to bardzo dobra metoda - poznajesz słownictwo, wiesz, jak je zastosować, rozumiesz teksty z danej dziedziny. Wydaje mi się jednak, że studiowanie jako takie (czyli zdawanie egzaminów, kończenie danego kierunku), nie jest koniecznością. Chyba, że jesteś tym kierunkiem zainteresowana i robisz to dla siebie, ewentualnie chcesz mieć "drugą opcję" pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2013, 23:53
pavloo91 pavloo91 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że skończenie medycyny tylko po to, aby zostać tłumaczem specjalizującym się w tłumaczeniach medycznych to strata czasu poświęconego na te studia. Odpowiedniego obycia z tematem można nabrać już w trakcie tłumaczenia, oczywiście nie można zapomnieć o uprzednim przygotowaniu, ale to raczej w formie szkół dla tłumaczy, w których przy okazji wyćwiczy się techniki stricte tłumaczeniowe, które są w tłumaczeniu też jednak niezbędne
Stary 01-20-2013, 02:12
KarolinaKala KarolinaKala jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie takie połączenie jest bardzo korzystne - warto, aby tłumacz specjalizował sie wjakiejś konkretnej dziedzinie, bo nikt nie może byc dobry we wszystkim
Ja jednak próbowałabym połączyć jakoś te studia medyczne (choć podobno bardzo czaso- i pracochłonne) ze studiami na filologii albo z porządnym kursem językowym (żeby poznać techniki tłumaczeń i nabrać trochę praktyki podczas ćwiczeń).
Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.