Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-14-2017, 18:15
Gladys_Dreams's Avatar
Gladys_Dreams Gladys_Dreams jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czasami z jednej strony bardzo mnie dziwi, kiedy moi rówieśnicy z wczesnych lat szkolnych po X latach wspólnej nauki języka ciągle mówią, że mają poziom podstawowy albo "nic nie umieją", ale z innej strony, już w czasie studiów zrozumiałam, że jednak trzeba mieć coś z tego "językowca" aby dobrze i szybko załapać o co chodzi. Może ci ludzie po prostu są w czymś innym lepsi
Ja się uczę angielskiego 11 lat szkoły+ 3 lata studiów + już ze dwa lata własnego rozwoju
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2017, 12:07
patryk.sobczak patryk.sobczak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Gladys_Dreams Pokaż post
Czasami z jednej strony bardzo mnie dziwi, kiedy moi rówieśnicy z wczesnych lat szkolnych po X latach wspólnej nauki języka ciągle mówią, że mają poziom podstawowy albo "nic nie umieją", ale z innej strony, już w czasie studiów zrozumiałam, że jednak trzeba mieć coś z tego "językowca" aby dobrze i szybko załapać o co chodzi. Może ci ludzie po prostu są w czymś innym lepsi
Ja się uczę angielskiego 11 lat szkoły+ 3 lata studiów + już ze dwa lata własnego rozwoju
Moim zdaniem nie chodzi o posiadanie czegoś z językowca, ale raczej o używanie języka do własnych celów jak na przykład komunikowanie się z osobami zza granicy przez Internet. Jeśli nauka języka kończy się na odsiedzeniu 45 minut w klasie tylko po to, aby mieć obecność i ewentualnemu pouczeniu się słówek aby zdać klasówkę, to efekty nigdy nie będą widoczne. Wiem doskonale, ponieważ w gimnazjum przez dwa lata "uczyłem" się w ten sposób języka niemieckiego i w dniu dzisiejszym miałbym problem się chociażby przedstawić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2017, 16:12
EdenB EdenB jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Języka angielskiego uczę się od 16 lat, choć naukę z pasji rozpocząłem około 10 lat temu. Mimo że obecnie bardzo dobrze czuję się w porozumiewaniu się po angielsku, od czasu do czasu mam wątpliwości, czy odbieram ten język na naturalnym poziomie - może to przez to, że nie mam doświadczenia, jeśli chodzi o funkcjonowanie w anglojęzycznej społeczności. Z niemieckim mam dość ciekawą sytuację - naukę zacząłem 13 lat temu, ale była ona przerywana i tylko w ramach zajęć. Dodatkowo często wracano do podstaw, dlatego nie osiągnąłem poziomu, który pozwalałby mi na płynność w mowie po niemiecku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2017, 20:56
klaudia96m klaudia96m jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak na 12 lat nauki angielskiego, myślę, że mogła bym umieć więcej. Niestety leń dopada zbyt często
Języka rosyjskiego uczę się 6 lat, myślę, że bym się dogadała
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2017, 11:15
ala.podsiadly ala.podsiadly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja nauka angielskiego trwa od przedszkola. Kontynuowana w podstawówce, gimnazjum, liceum i w końcu na filologii angielskiej. Wczesny początek zdecydowanie ma duży wpływ. Razem to daje ponad 17 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-27-2017, 02:59
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chińskiego ponad dwa lata, mój poziom jest taki sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2017, 11:00
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie angielski właściwie od dziecka, zainteresowałam się bardziej dopiero w liceum, teraz po trzech latach dosyć sporadyczne używania myślę że nadal poziom w miarę zaawansowany. Chiński od dwóch lat i myślę że w miarę komunikatywny aczkolwiek nie za wysoki. Problem mam z niemieckim, gdyż uczyłam się go 6 lat, a dopiero po miesiącu pracy w Niemczech miałam poziom stosunkowo komunikatywny. Teraz kiedy 3 lata wcale go nie używałam to nie jestem w stanie powiedzieć jednego pełnego zdania.

Ostatnio edytowane przez Karyn : 12-06-2017 o 12:54. Powód: literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2017, 14:05
Barborka678 Barborka678 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witam języka angielskiego uczę się od 2 klasy podstawówki, a jestem już magistrem filologii angielskiej. Jednakże, nie mogłabym ocenić swojego poziomu na professional. Raczej coś pomiędzy advanced/professional. Nie wiem, czy to się kiedyś zmieni, chociaż mam taką nadzieję.. gdyż uczę się jeszcze dwóch języków i jestem specjalistą jeszcze w innej dziedzinie (drugi kierunek studiów). Po prostu chyba do tej pory zabrakło mi czasu na doszlifowanie niedociągnięć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2017, 21:18
sprachdesign sprachdesign jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Austria
Domyślnie

Może nie powinnam się wypowiadać, bo to mnie nie dotyczy. Ale uważam ze swoją znajomość języka można naprawde ocenić dopiero żyjąc na obczyznie. Nie na wakacjach i nie w sklepie, ale w zwykłym codziennym życiu - chodząc do urzędow, banku, zawierając umowę o najem nieruchomosci itp. Moja bratowa, po romanistyce na bardzo prestiżowym uniwerytecie w Polsce, zostala we Francji wyśmiana, że mowi ,nie przymierzając, jak pan Zagłoba, tyle że po francusku. A mialo to miejsce raptem kilka lat temu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2017, 21:33
Anna2405 Anna2405 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zaczęłam naukę języka angielskiego w drugiej klasie szkoły podstawowej.Trwała ona do ukończenia studiów filologicznych. Jednak moim zdaniem nauka trwa przez całe życie, ponieważ język jest żywy i wciąż pojawiają się nowe słówka, zwroty itd. Poza tym, nie jesteśmy w stanie poznać wszystkie istniejące zwroty, ponieważ nawet w naszym rodowitym języku, czasem nas może coś zaskoczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.