Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-06-2019, 07:16
wojtiPL wojtiPL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Co warto zobaczyć w Serbii?

Witam,
czy ktoś z Was był w Serbii? Czy jest coś ciekawego do zobaczenia w tym bałkańskim państwie, z dość burzliwą i ciekawą zarazem historią?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2019, 13:07
kamila0503 kamila0503 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że powinieneś zacząć od Belgradu. Wszystko co warto zwiedzić jest praktycznie w centrum: Kalemegdan, Muzeum Narodowe, Muzeum Nikoli Tesli, Kafana "?", Ulica Kneza Mihaila itd. Warta zobaczenia jest panorama na cały Belgrad z góry Avali. Novi Sad i Kopaonik też trzeba zobaczyć, ale to na kolejne podróże. Jak Serbia to i monastery np. Studenica, Manasija, Ravanica czy Žiča. Warto też zapoznać się z terminem "vinski turizam", który jest popularny w Serbii. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 22:12
Daria285219's Avatar
Daria285219 Daria285219 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja mogę polecić Park Narodowy Đerdap, jakieś 130km od Belgradu, tuż przy granicy z Rumunią. Warta zobaczenia jest tam również twierdza Golubac, której historia wiąże się z polskim rycerzem Zawiszą Czarnym. No i stanowisko archeologiczne Lepenski Vir, kawałek dalej na wschód. Jeśli chodzi o dalsze wycieczki to w południowo-zachodniej części Serbi, pomiędzy górami Zlatibor i Zlatar, a dokładniej między miejscowościami Nova Varoš i Sjenica znajduje się rezerwat przyrody w kanionie rzeki Uvac. Przepiękne widoki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.