Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-09-2013, 10:39
martinamj martinamj jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja tworzę fiszki, za pomocą programu [url]http://quizlet.com[/url]. Stronka jest świetna i bardzo pomaga w utrwalaniu słownictwa i nie tylko! Jeżeli ktoś posiada smartphone to aplikacja jest dostępna i można jej używać non stop!

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 02-19-2018 o 01:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2013, 10:53
Emilson's Avatar
Emilson Emilson jest offline
Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

U mnie to wygląda tak: rozpiska słówek na kartkach A4, słówka po polsku w jednym kolorze, po angielsku w drugim kolorze. Równiutko spisane tak, żeby wzrokowo lepiej się zapamiętało. Inaczej było w czasach szkoły podstawowej i gimnazjum, gdzie tworzyło się wierszyki-rymowanki lub krótkie piosenki, żeby lepiej zapamiętać. Ale było śmiechu

Ostatnio edytowane przez milenarejner : 02-19-2018 o 01:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2013, 11:15
Budynio's Avatar
Budynio Budynio jest offline
Kumotr

Domyślnie

Chyba jedną z lepszych metod są fiszki. U mnie również sprawdza się standardowa metoda czyli lista słówek z wytłumaczonym i przetłumaczonym słowem bądź wyrażeniem + druga lista bez tłumaczenia i zaznaczanie znajomości poszczególnych słów po sprawdzeniu swojej wiedzy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-25-2013, 15:29
MariaGrapa MariaGrapa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej zapamiętuję je w kontekście zdań przy czytaniu materiałów w oryginale. Na studiach w zarządzaniu zasobami ludzkimi cała moja lektura była w języku angielskim, bo wybrałam brytyjską uczelnię. Bardzo polecam taką formę nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2013, 16:12
o_kowal o_kowal jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja zapisuje sobie słowa na karteczkach i przylepiam je do mebli, sprzętów potem te słowa wchodzą mi do głowy mimowolnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2013, 11:46
mm3101 mm3101 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez OlaO101 Pokaż post
Moze to niektorych rozsmieszy, ale ja w toalecie wieszalam karteczki i kolo lozka. Ale najlepszym z najlepszych sposobow bylo i jest, jak mi ktos wytlumaczy znaczenie slowa angielksiego po angielsku.
Tak, to pomaga, chyba słowa zapamiętuje się na dłużej jeśli tłumaczone są z angielskiego na angielski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2013, 12:03
malacz malacz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeśli jakiegoś słówka nie znam, to zazwyczaj wystarczy, że sprawdzę je sobie w słowniku. Ale nigdy nie pamiętam jeśli ktoś mi to słówko powie, muszę sam sobie sprawdzić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2014, 21:47
olyapodolyan's Avatar
olyapodolyan olyapodolyan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez martinamj Pokaż post
Ja tworzę fiszki, za pomocą programu [url]http://quizlet.com[/url]. Stronka jest świetna i bardzo pomaga w utrwalaniu słownictwa i nie tylko ! Jeżeli ktoś posiada smartphone to aplikacja jest dostępna i można jej używać non stop!

wow, jest super, dzieki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2014, 11:59
annajedrzejewska87 annajedrzejewska87 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dla mnie najbardziej pomocne w nauce słownictwa są lekcje multimedialne, podczas których powtarzam całe usłyszane zwroty. Przy okazji uczę się też ich wymowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-10-2014, 13:17
dzebs dzebs jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja szczególnej techniki do opanowania słownictwa nie mam. U mnie jest o tyle łatwo, że wystarczy, jak spojrzę na słówko i jego tłumaczenie i zazwyczaj już zapamiętuję. Nigdy nie bawiłam się w żadne fiszki, czy też rozpisywanie wszystkiego na kartkach, w tabelkach. Nigdy nie było mi to potrzebne. Jeżeli jakieś słówko zapomnę, to po prostu co jakiś czas do niego wracam i problem znika
Często za to sięgam do słownika kieszonkowego i wybieram sobie losowo, dajmy na to 5 słówek, których nie znam. Są to zazwyczaj słowka, które albo pierwszy raz na oczy widzę, ale po prostu podoba mi się ich brzmienie. Wtedy takie szybko wchodzą mi do głowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.