Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-25-2013, 17:12
Svizzero's Avatar
Svizzero Svizzero jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Szwajcaria
Domyślnie

Ja bylem na Weihnachtsmarkt w Zurichu, Lucernie i Chur, ale to tylko billiger Abklatsch tej atmosfery ktora jest w Niemczech. W tym roku wybieram sie do Monachium
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2013, 21:42
aleks11 aleks11 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam na kilku, w tamtym roku pierwszy raz w Dreźnie, jesli nigdy nie byłas to na pewno warto, chociaż mnóstwo ludzi ale atmosfera super i koniecznie spróbuj Glühwein. Ale Weihnachtsmarkt we Wrocławiu też jest bajkowy, więc po co wyjeżdżać Polecam artykuł w DeutschAktuell własnie na ten temat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2013, 17:34
Helga1977 Helga1977 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkałam w Bonn 4 lata i co roku odwiedzałam Weihnachtsmarkt na rynku właśnie w Bonn. Niezapomniana atmosfera, najlepiej jak jest mroźno i leży śnieg, ale tam akurat śnieg to nie jest reguła
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2013, 12:35
kalola kalola jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

bylam w Norymbergi i było super, tam już we wrzesniu wszystko rozstawiają, polecam Lebkuchen i Gluhwein
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2013, 11:46
justynaoronowicz justynaoronowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Kaha90 Pokaż post
W ubiegłym roku byłam po raz pierwszy i od tamtej pory mam nadzieję, że stanie się to moją tradycją. Jest magicznie . Byłam w Berlinie i to coś niesamowitego, że w tak wielkim mieście jest miejsce, w którym można się poczuć jak w innym świecie :P. Niesamowita atmosfera, PRZEMILI ludzie no i oczywiście pycha grzane wino ). Szkoda, że taka tradycja nie dotarła jeszcze do nas, ale biorąc pod uwagę to, jak chętnie naśladujemy zachód, to może z czasem jarmarki bożonarodzeniowe pojawią się również w Polsce. A póki co, to zawsze fajna okazja, żeby wybrać się do Niemiec
Atmosfera w Niemeczech jest niesamowita, ale wydaje mi się, że w Polsce też już można się z takimi jarmarakami świątecznymi spotkać. W zeszłym roku w Warszawie było coś tego typu na pl. Defilad i na Starym Mieście i było całkiem fajnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2013, 12:13
michalinagrzeda michalinagrzeda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W każdym mieście i miasteczku w Niemczech w porze bożonarodzeniowej można znaleźć Weinachtsmarkt oni za tym przepadają :P Teraz można taki znaleźć nawet pod dworcem centralnym w Warszawie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2013, 17:05
madziaczek madziaczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez justynaoronowicz Pokaż post
Atmosfera w Niemeczech jest niesamowita, ale wydaje mi się, że w Polsce też już można się z takimi jarmarakami świątecznymi spotkać. W zeszłym roku w Warszawie było coś tego typu na pl. Defilad i na Starym Mieście i było całkiem fajnie.

Oczywiście w Polsce też mamy jarmarki. Mieszkam w mieście z ok 200 000 mieszkańców i u nas będą aż 3 jarmarki... z tą różnicą że w Niemczech trwają one przez ok 3 tygodnie, a tu będą kramy tylko przez 3 dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2013, 20:45
Olexa Olexa jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

We Wrocławiu co roku jest taki Weihnachtsmarkt i muszę przyznać, że jest bardzo podobny do tych w Niemczech. Z roku na rok jest coraz lepiej
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher. Albert Einstein [URL="http://www.niemieckasofa.pl"]http://www.niemieckasofa.pl[/URL] - Blog o języku niemieckim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2013, 21:53
malew malew jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę mnóstwo pozytywnych komentarzy na temat "Weihnachtsmarktów" w Berlinie Sama wybieram się w tym roku pierwszy raz i mam nadzieję, że podzielę Wasze odczucia Mam kilka obaw organizacyjnych, bo jadę na własną rękę, ale myślę, że wspominana przez Was atmosfera i niezapomniane wrażenia zrekompensują ewentualne niedogodności

Weihnachtsmarkt we Wrocku? Nie słyszałam, ale skoro polecacie, to może też zahaczę przy najbliższej okazji o Wrocław
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-30-2013, 22:31
madziaczek madziaczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do Berlina zdecydowanie warto jechac, bo Weihnachtsmarkt trwaja tu bardzo dlugo, bo do 5.01 (na Potsdamer Platz). Atmosfere swiat czuje sie tu na kazdym kroku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.