Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-25-2012, 17:44
Kasia25 Kasia25 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

jako mgr filologii romańskiej biorę 30 zł/h i uważam, że nie jest to za dużo, szczególnie gdy widzę Wasze wypowiedzi w szkołach językowych dla lektorów są podobne stawki zresztą. Oczywiście, gdybym miała ucznia przygotować do matury lub innego egzaminu tego typu, mogłabym wziąć i 40 zł, ale na razie trafiają mi się uczniowie początkujący/średniozaawansowani, którzy potrzebują pomocy typu poszerzenie wiadomości ze szkoły czy pomoc w zadaniach domowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-26-2012, 22:54
martapotterm martapotterm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja biorę 25 zł za godzinę. Jednak stawki są najróżniejsze. To wszystko zależy od języka, którego nauczamy, od doświadczenia, stażu itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-27-2012, 13:24
KarolinaKala KarolinaKala jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja biorę za 60min 30-40zł w zależności od tego czy mam dojeżdżać do ucznia i od tego jakie są jego potrzeby. Myślę, że to dobra cena - zwłaszcza, że każdy do korepetycji musi się przygotować, zebrać materiały, kserować itd. a to jest poza tymi 60min
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-27-2012, 17:54
marta88 marta88 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk/Toruń
Domyślnie

Uczę kilku języków i w zależności od tego jaki to język i jaki jest poziom zajęć mam różne stawki - dla przykładu lekcja (60 min) najbardziej egzotycznego z nich czyli nowogreckiego to 30 - 40 zł (+ koszt dojazdu do ucznia; mam wyłącznie uczniów na poziomie podstawowym), natomiast popularnego angielskiego (General English) - ok.20 - 25 zł/60 min (poziom podstawowy i średniozaawansowany). Materiały zapewniam sama, choć przyznam, że dla cięcia kosztów często wysyłam je na maila ucznia by ten miał je na zajęciach przy sobie, albo na komputerze albo w formie papierowej. Na pewno gdybym podjęła się uczenia języka specjalistycznego/biznesowego lub przygotowania do egzaminów stawka by wzrosła. Moja znajoma za 60 min ogólnego angielskiego na poziomie średniozaawansowanym brała od niektórych uczniów 80 - 100zł. Dodam tylko, że nie posiadała wykształcenia kierunkowego, jej znajomość języka, podobnie jak w moim przypadku, potwierdzał CPE. Wydaje mi się jednak, że takie stawki to już jest lekka przesada
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2012, 10:49
Aga Lein Aga Lein jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

dobrzy lektorzy potrafią brać 70zł za 45 min. języka angielskiego! Ale to zazwyczaj perfekcjoniści z długoletnim stażem i praktyką, którzy "się cenią". Myślę, że rozsądna cena za angielski to w granicach 25-30 zł, a bardziej egzotyczny język 40-60 zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2012, 08:43
katka1 katka1 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W lubelskich warunkach taka cena za godzinę to 25-30 zł. Jeśli nam się poszczęści. W innym wypadku wchodzą w grę dużo większe stawki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2012, 00:22
natkachi natkachi jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

30zł za 60min, ewentualny dojazd do ucznia w cenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2012, 01:00
yassna yassna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

jak dla mnie to dość głodowe stawki podajecie. ale oczywiście wszystko zależy do doświadczenia, kompetencji i tego, na ile się kto ceni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2012, 13:37
hirondelle777 hirondelle777 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uważam że stawka niższa niż 25zł to już brak szacunku dla siebie. W ogóle to nie wyobrażam sobie ani dawania korepetycji za np. 20zł ani brania. I jedno i drugie jest dla mnie upokarzające. A ostatnio (o zgrozo!) u mnie na wydziale zobaczyłam ogłoszenie native'a, Hiszpana, który daje korepetycje za 18zł!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2012, 23:00
Paulina_K Paulina_K jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem to też zależy kogo uczymy. Niektórzy uczniowie ciągle odwołują zajęcia i nie można na nich liczyć. Mam też takich, którzy zawsze są słowni i od takich biorę mniej. Często jest tak, że z tymi niesłownymi zrywam współpracę, bo to marnowanie czasu mojego i ucznia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.