Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-11-2012, 19:57
mchojnowska mchojnowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Najbardziej przereklamowane hiszpańskie zabytki

Wszyscy piszemy o naszych ulubionych miejscach w Hiszpanii, ale na pewno każdy z nas spotkał się z rozczarowaniem oglądając znany zabytek. Które miasta czy powszechnie uwielbiane miejsca uważacie za przereklamowane? Czy któreś was szczególnie zawiodło?

Na mnie nie zrobiła wrażenia najsłynniejsza aleja Barcelony La Rambla. Dla mnie miejsce to było ospałe, nic się tam szczególnego nie działo, taka kolejna zwykła promenada w centrum miasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2012, 22:41
remz remz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie Sagrada Família. Jadąc do Hiszpanii kilka lat temu bardzo chciałem ją zobaczyć, ale rusztowania i dźwigi jakoś popsuły wrażenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2012, 08:42
pawlowskaesp pawlowskaesp jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Cracow
Domyślnie

Zgadzam się, zdecydowanie Sagrada Familia robi o wiele mniejsze wrażenie na żywo, niż w opowieściach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2012, 11:39
Sylwiaa Sylwiaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ucząc się o hiszpańskiej kulturze i zabytkach często widywałam zdjęcia meczetu w Cordobie, że najwspanialszy zabytek i tym podobne. Gdy zobaczyłam go na żywo nie zrobił na mnie jakiegoś dużego wrażenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2012, 09:16
agg555 agg555 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Sagrada Familia zdecydowanie. Kojarzy mi sie przede wszystkim z przerazajaca iloscia turystow i autobusow.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2012, 13:20
Marliv Marliv jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Sylwiaa Pokaż post
Ucząc się o hiszpańskiej kulturze i zabytkach często widywałam zdjęcia meczetu w Cordobie, że najwspanialszy zabytek i tym podobne. Gdy zobaczyłam go na żywo nie zrobił na mnie jakiegoś dużego wrażenia...
Dwa tygodnie temu byłam w Cordobie, widziałam tenże meczet i uznałam go za bardzo piękny i ciekawy architektonicznie...
Oczywiście nie jest tak imponujący, jak Alhambra, ale to się rozumie samo przez się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2012, 14:02
basienkabb basienkabb jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też uważam, że Sagrada Familia jest lekko przereklamowana. Na zdjęciach jest pieknie przedstawiona, podczas gdy w rzeczywistości praktycznie tuż przy wejści z jednej strony ogromna kolejka do zwiedzania, a z drugiej ruchliwa ulica, która uniemożliwia podziwianie jej w całej jej okazałości. Niestety podczas mojej wizyty w Barcelonie Sagrada Familia była jeszcze w rekonstrukcji, co całkowicie zniszczyło moje wyobrażenie o niej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2012, 11:24
gracianf gracianf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem czy nie jest za bardzo przereklamowane el Camino de Santiago. Sam zrobiłem część tej pielgrzymki i to zupełnie coś innego niż w filmie the Way.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2012, 11:53
niebieskie niebieskie jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez remz Pokaż post
Jak dla mnie Sagrada Família. Jadąc do Hiszpanii kilka lat temu bardzo chciałem ją zobaczyć, ale rusztowania i dźwigi jakoś popsuły wrażenia.
no niestety przewidziany termin końca prac to dopiero 2026-2028 wiec rusztowania jeszcze chwilkę pobędą...
Katedra cały czas żyje i cały czas powstaje, ten wspaniały "organizm" rozwija się na naszych oczach

co do "zawiedzenia się" to również dodam La Rambla, Port Vell oraz całą atmosferę Barcelony. Miasto jest mocno zabiegane, prawdziwie kosmopolityczne, nawet nie mają czasu na siestę przez co nie czuć jego tradycyjnej atmosfery
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2012, 18:15
urszulaborzym urszulaborzym jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja też niestety podpiszę się pod Sagradą Familią i La Ramblą.

Część katedry zaprojektowana i "zrobiona" przez Gaudiego robi wrażenie, no i samo przedsięwzięcie też oczywiście. Ale to co jest dobudowywane, to już zupełnie nie to. Nie mówiąc o zwiedzaniu wnętrza katedry... No ale czas pokaże.

A La Rambla jest ładna, interesująca itd. Ale zdecydowanie większe miałam oczekiwania jadąc tam. Pewnie kwestia tego, że szykowałam się na coś niesamowitego. A, jak już ktoś napisał, to po prostu ładna promenada miasta, na której dużo się dzieje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.