Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-02-2012, 00:14
Too_young_to_die Too_young_to_die jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie Londyn

Ja byłam dawno temu i pamiętam tylko tyle, że usilnie próbowałam ściągać wszystkim czapki, nie miało to dla mnie znaczenia kim byli Ci ludzie
Z tego co jeszcze pamiętam zachwycałam się od dziecka tym miastem, Big Benem, architekturą, co było dziwne i nietypowe dla dzieci, bo one zazwyczaj nie interesują się takimi rzeczami.
Chociaż moim marzeniem i tak jest zwiedzenie Liverpool'u
Stary 09-02-2012, 01:08
Mardra's Avatar
Mardra Mardra jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem, czy to takie nietypowe, bo i mnie fascynowała architektura Londynu, nie tylko Big Ben, ale i Westminster czy London Bridge - pewnie dlatego, że wydawało się to takie odmienne i niedostępne, a to co odmienne i niedostępne zdaje się fascynować wszystkich, zwłaszcza dzieci.
W Liverpoolu jeszcze nie byłam - jakie zakątki poleca się tam odwiedzić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 02:02
Semyaza's Avatar
Semyaza Semyaza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oba miasta są warte uwagi. Wiadomo, w Londynie znajduje się wiele miejsc i budynków, które są wręcz symbolami Anglii. Liverpool też jest intrygujący. Gdybym miała możliwość zwiedzenia go, to na pewno poszłabym do muzeum The Beatles Story
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 02:06
pawlowskaesp pawlowskaesp jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Cracow
Domyślnie

W Londynie spędziłam rok zaraz po ukończeniu liceum. To był czas na poznawanie, podejmowanie decyzji, i przede wszystkim prawdziwa szkoła życia. Wspominam tamten okres z łezką w oku To miasto dało mi bardzo wiele- nie tylko fascynację otaczającą mnie przestrzenią i możliwościami, okazję do poznania ludzi przeróżnych kultur, o przeróżnych historiach, samodzielność, realizację pasji, odpowiedź na wiele życiowych pytań... Było mi tam na prawdę dobrze. Wracając spacerem do domu z pracy zawsze zatrzymywałam się na Waterloo Bridge, żeby popatrzeć sobie na St. Paul's Cathedral i pomyśleć " Życie jest TUTAJ". Bo właśnie to jest piękne w Londynie, że tętni życiem, pod każdym względem... A smutne jest, że to życie tak szybko tam płynie, zresztą wszędzie... No i że do pewnych miejsc już nie wrócimy w taki sam sposób, zastając je tymi samymi miejscami...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 14:12
j.ochalska89 j.ochalska89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja tez mam do Londynu ogromny sentyment. Jest w tym mieście coś niezwykłego. Zawsze chętnie tam wracam, jednak nie chciałabym tam żyć. Może wynika to z mojego charakteru, ale Londyn na dłuższą metę mnie przytłacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 14:39
joanne1748 joanne1748 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety, nie miałam zbytnio szczęścia i w Londynie byłam jedynie na krótkim postoju w drodze do Nottingham (podróż autobusem, trwająca 27 godzin, dlatego ta przerwa była kojąca). Wiele nie zobaczyłam poza Victoria Station, jednak zdjęcie z policjantem obowiązkowo zostało zrobione Mam nadzieję, że w przyszłości nieraz trafi mi się pobyt w Londynie
Stary 09-02-2012, 15:36
master13 master13 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na penwno jeste to miejsce godne polecenia. Moim zdaniem Londyn jest jedna z najpiekniejszych stoilc europejskich, wliczając Paryż i Rzym. Miejsce to jest pełne uroku i codziennie pokazuje inne oblicza.
Najlepiej opisać to miejsce tymi słowami:

"When a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford."
Samuel Johnson

"London is a modern Babylon."
Benjamin Disraeli

"It is not the walls that make the city, but the people who live within them. The walls of London may be battered, but the spirit of the Londoner stands resolute and undismayed."
George VI

“London is a riddle. Paris is an explanation.”
G. K. Chesterson
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 16:06
kaaarolina171 kaaarolina171 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety nigdy nie miałam okazji być w Londynie i bardzo tego żałuję. Mam zamiar pojechać tam podczas następnych wakacji i mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo słyszałam naprawdę wiele pozytywnych rzeczy o tym mieście
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 16:26
chebcia chebcia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

a Czy ktoś kto był w Londynie mógłby polecić jakis tani nocleg? (chyba najlepiej jakiś hostel)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2012, 16:47
greencat82 greencat82 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Londynie byłam kilka razy i jeszcze jest mnóstwo miejsc których nie zdążyłam zobaczyć. To miasto do którego zawsze warto wrócić. Co do Liverpool'u to bardzo przemysłowe i dość brudne miasto. Mieszkałam tam półtora roku i jakoś mnie nie urzekło. Jest kila miejsc które warto odwiedzić: polecam doki Alberta i spacer nad rzeką Mersey, Museum of Liverpool Life ,Matthew Street pełne barów i pubów, China Town no i oczywiście Beatles Tour- wycieczka autobusem po zakątkach i miejscach związanych z ukochanym zespołem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.