Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-28-2012, 22:59
zagmar zagmar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Przewodniki i książki o Wielkiej Brytanii

Jakie przewodniki po Wielkiej Brytanii (konkretnych krajach/miastach) polecacie? A może znacie jakieś ciekawe książki (nie tylko podręczniki) o kulturze i historii wyspiarzy? Ja mogę polecić "Kod:Brytania"- przejrzysty układ, z poczuciem humoru, dużo ciekawych informacji nie tylko dla filologów, czy podróżników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 18:16
aniasn aniasn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mogę polecić "Przejrzeć Anglików. Ukryte zasady angielskiego zachowania" Kate Fox. Można w niej dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat anglików. Jest to też w pewnym rodzaju przewodnik jak się zachowywać w tym kraju
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 19:28
justala justala jest offline
Podszyszkownik

Smile

Zgadzam się z przedmówcą...książka jest naprawdę warta polecenia, gdyż opisuje Anglików w dość komiczny, ale jakże prawdziwy sposób.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 20:36
aldona.jagiełło aldona.jagiełło jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam '100 questios answered....' dalej nie pamietam. Bardzo dobra w przygotowaniu do olimpiad i innych konkursów lub do prowadzenia zajęć. Krótko i przejrzyście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 20:40
j.g.praktykantka j.g.praktykantka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

zgadzam się z użytkownikiem aniasn - świetna pozycja zarówno przed jak i po wyjeździe do Anglii
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 22:34
tumagdalena tumagdalena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może nie do końca na temat, ale wszystkim wyjeżdżającym do Londynu polecam mapę "London A to Z". Można ją kupić w Anglii. Nie polecam polskich map miasta, gdyż najczęściej nie mają wszystkich dzielnic, tylko te centralne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 22:57
vikcza's Avatar
vikcza vikcza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam Przewodnik po Wielkiej Brytanii National Geographic. Nie orientuję się ile kosztuje nowy, ale kupując na wyprzedaży zapłaciłam całe 15zł! Przewodnik nieduży, format mniejszy od A5, a zawiera dużo ciekawych informacji no i oczywiście, jak na National Geographic przystało, jest obficie ilustrowany. Podoba mi się również ze względu na podział - zaczyna się od krótkiego 40 stronicowego rozdziału o historii i kulturze, później przechodzi do opisu poszczególnych hrabstw. W sumie 399 stron. Przystępnie i przejrzyście, polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2012, 23:17
kyasarin kyasarin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fajnie pracowało mi się z podręcznikiem akademickim "Spotlight on Britain". Co prawda jest tam wiele informacji totalnie nieprzydatnych dla turysty, ale pamiętam, że na studiach przyswoiłam sobie równie wiele przydatnych turystycznie perełek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2012, 12:51
justa89 justa89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam książę "Make The Most of Your Time in Britain" z opisami ciekawych miejsc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2012, 18:51
hubriss's Avatar
hubriss hubriss jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dziwne, ze jeszcze nikt nie napisal o wspanialych "Wyspach"( The Isles) Normana Daviesa. Czyta sie doslownie jednym tchem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.