Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-06-2014, 19:53
molik molik jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

A pamiętacie w jaki sposób zdobyliście swoje pierwsze poważne zlecenie na tłumaczenie? tzn. nie takie od znajomych, i które można wpisać w CV ja na przykład tłumaczyłam już sporo drobnych tekstów dla znajomych, fragmenty książek do prac dyplomowych, streszczenia, itd, ale nie pochwalę się tym w CV. Pytanie jak zdobyć pierwsze komercyjne zlecenie od klienta, będąc świeżo po studiach filologicznych i bez większego doświadczenia? Reklamować się na stronach internetowych, wysyłać swoje CV do biur tłumaczeniowych? Macie jeszcze jakieś pomysły?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2014, 21:14
triniti triniti jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moje pierwsze tłumaczenia to np. instrukcja obsługi samochodu lub specyfikacja chemiczna lakieru do mebli - język niemiecki na polski. Lubię takie wyzwania z dziedzin, których nie znam. Grunt, że poszło dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2014, 01:43
stefaniak.klaudia stefaniak.klaudia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Swoje pierwsze zlecenie dostałam z biura tłumaczeniowego już na pierwszym roku studiów. Był to dokument korporacyjny o procedurach wewnętrznych firmy. Długi tekst bez wielu specjalistycznych wyrażeń. Zdecydowanie był wyzwaniem pod względem nauki pracy z deadline'ami oraz utworzenia sobie jako takiego systemu pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2014, 13:44
Agaciatka Agaciatka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku było to tłumaczenie specjalistycznego artykułu z zakresu psychologii - było potrzebne do pracy dyplomowej mojego zleceniodawcy. Tekst dość obszerny, jednak nie należał do najtrudniejszych językowo. Po sprawdzeniu kilki wyrażeń, poradziłam z nim sobie bez większych problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.