Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-28-2012, 07:41
megan1 megan1 jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie Wyjazd do USA, jakie padają pytania ze strony celników na granicy

Witam,

Mam nowego ucznia, który za jakiś czas leci do USA i chce się trochę podszkolić. Macie może pojęcie jakie pytania padają na granicy. Słyszałam, że często celnicy zadają szczegółowe pytania np. dot. pracy, rodziny itp.
Osoby, które czegoś takiego doświadczyły, bądź mają jakąś wiedzę na ten temat proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2012, 11:34
yosia83 yosia83 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Najczęściej pytają po prostu w jakim celu przyleciałeś, na jak długo i do kogo. Ale tam przecież przylatują osoby, które w ogóle nie mówią po angielsku, więc naprawdę nie ma się co przejmować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2012, 13:07
Szyszkownik

Domyślnie

Wiem o czym mówisz, ale myślę, że mój uczeń będzie się czuł bardziej komfortowo jak opanuje choć kilka podstawowych zwrotów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2012, 16:29
Mangus Mangus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym po prostu przygotował slownictwo jakie mu się przyda + scenki np. na lotnisku, w Mcdonaldzie etc. Jeśli wiesz czym ma się tam zajmować to też jakieś słówka do zawodu:P
EDIT: próbuj wykształcić w nim bardziej kompetencje komunikacyjną bo to będzie się liczyć najbardziej za granicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2012, 19:36
kyjol's Avatar
kyjol kyjol jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Pytają do kogo, po co i na jak długo. Nic nie mówić o jakiejkolwiek pracy - przyjazd wyłącznie "for pleasure" jako turysta, najlepiej do jakiegoś wujka Tego się ogólnie trzymać i nie dać się wkręcić w coś, niektorzy na bramkach są nadgorliwi. Pytają też czym zajmuje się osoba, do której jedziemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2012, 20:53
tyyynkaa tyyynkaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kyjol Pokaż post
Pytają do kogo, po co i na jak długo. Nic nie mówić o jakiejkolwiek pracy - przyjazd wyłącznie "for pleasure" jako turysta, najlepiej do jakiegoś wujka
Nie mówi się o pracowaniu, ale to zależy od rodzaju wizy, o jaką się stara. Jeśli to tzw. "program wymiany kulturowej" (wiza J1), który będzie polegał m.in. na pracy w USA to jak najbardziej należy się przyznać. Nie ma sensu wykręcać się, że się jedzie do wujka, cioci czy "for pleasure", bo celnicy doskonale wiedzą na czym polega wymiana kulturowa i co się będzie tam robić. Po co kłamać skoro i tak wiadomo o co chodzi.

Ja już byłam 2 razy w USA, a w tym roku będę 3ci raz na rozmowie w konsulacie, starając się o kolejną wizę. Pytania, jakie mi zadawali to m.in.:

- gdzie lecisz (dokładne miejsce);
- do kogo, w jakim celu (co będziesz tam robić, opis obowiązków, czynności, pracy);
- czy masz rodzinę w USA;
- co studiujesz (pytania dot. twojego kierunku studiów);
- czy chcesz zwiedzać USA, a jeśli tak to w jakie miejsca chcesz pojechać.

To takie najważniejsze pytania. Ogólnie ćwicz z uczniem pod kątem komunikatywności, bo jak trafi na gadatliwego konsula (ja trafiłam) to będzie musiał się trochę bardziej wykazać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-28-2012, 22:01
Szyszkownik

Domyślnie

Dzięki za rady. Na pewno się przydadzą. Poczytałam jeszcze trochę na innych forach i będziemy teraz wałkować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-29-2012, 23:06
kalina89 kalina89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pytanie jeszcze, czy uczeń chce operować angielskim jedynie na przejściu granicznym, czy może również w USA (co jest raczej oczywiste), a to nam dosyć mocno poszerza zakres zainteresowań w tym względzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2012, 12:48
Szyszkownik

Domyślnie

Tak, oczywiście, ale na razie najważniejsza jest granica
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2012, 23:15
Sylwia1105 Sylwia1105 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Pewnie Twój uczen juz wyjechal, ale moze komus innemu przyda się: w podrecnziku new english file sa takie scenki pod koniec kazdego dzialu wiec napewno cos tam by się znalazło
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.