Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-27-2012, 00:24
szkonrad szkonrad jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Anulek78 Pokaż post
Osobiście interesuje mnie praca w Hiszpanii. Wiem, że prywatne szkoły zatrudniają do nauki języka angielskiego osoby z ukończonymi studiami - i nawet w niektórych miejscach nie potrzeba CELTY.

Ciekawi mnie czy tam też do nauki w szkołach potrzebny jest jakikolwiek kurs pedagogiczny

Nie chcę zabrzmieć sarkastycznie ale powodzenia w znalezieniu pracy w Hiszpanii. Przy bezrobociu rzędu 22% ( i dobijającym 50% wśród ludzi do 25. roku życia) to naprawdę nie będzie łatwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2012, 18:42
DominikaKro DominikaKro jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno CELTA przydaje się za granica, a co z pracą w Polsce? Mam już polski kurs pedagogiczny. Czy zrobienie CELTY miałoby jakiś sens? Na ile jest to ceniony kurs wśród np. prywatnych szkół językowych?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2012, 02:42
infant infant jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Casey Jones Pokaż post
Jestem Amerykaninem, który wraz z Magdą wykonał kurs CELTA. Też nie udało mi się znaleźć pracy nauczycielskiej, chociaż intensywnie poszukałem w Krakowie przez kilka miesięcy. Więc to nie do końca prawda, że wszyscy pozostali znaleźli. Nie posiadam licencjatu, co pewnie gra rolę, ale chyba ważniejsze, że brakuję obywatelstwa UE. Ciekawe jak szkoły nie brali pod uwagą mojej wiedzy polskiego języka.

Przez jakiś czas udzielam korepetycji bez firmy i teraz dobrze sobie radzę.

Niestety przeciętny uczący się języka nie rozważa ogromnej zalety uczenia się z nauczycielem, który również musiał się nauczyć języka docelowego od podstaw (native speaker nie przeżył tego doznania).

Otóż oryginalna odpowiedź (napisano Magdzie na fejsbooku) po angielsku na wypadek, że moje przetłumaczenie na polski nie powiodło się.

I did the CELTA with Magda. I didn't find a job either, and I did apply quite aggressively in Kraków for a few months time, so you can't fairly say that all of your colleagues got gigs. And I'm sure that my lack of a bachelor's degree (and, more importantly, non-EU status) were factors there.

Now I'm just freelancing. I reckon you could do it too, but I agree that you have a disadvantage in marketability there. Unfortunately most people tend not to be critical thinkers, and don't consider the enormous potential advantages of learning a language from somebody else who actually had to learn it themselves.
z tego co się orientuje NATIVE SPEAKER z def. to osoba która zna tylko i wyłącznie jeden język- swój ojczysty być może w tym przypadku znajomość polskiego może jedynie szkodzić, być może Amerykanin prędzej znajdzie pracę jako nauczyciel nie przyznając się do znajomości polskiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2012, 18:18
alexpawelec alexpawelec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To bardzo ciekawy wątek i bardzo na czasie.
Sama niedawno poszukiwałam pracy w szkołach językowych ( a mieszkam w Irlandii). Nawet mając CELTA czy inne uprawnienia ciężko jest coś znaleźć, właśnie z powodów bycia nie-native speaker'em. W ofertach pracy np w Chinach, Wietnamie czy Japonii pojawiło się natomiast inne ciekawe wymaganie - należy być posiadaczem paszportu jednego z następujących krajów: UK, USA, Irlandia, Nowa Zelandia, Australia. Nic, tylko wyrabiać sobie obywatelstwo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2013, 13:32
kuroimonika kuroimonika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czy ktos wie, czy jest możliwość zrobienia certyfikatu TEFL w Polsce? Czy tylko jest możliwość zrobienia CELTA? (którego cena mnie poraziła)

A może ktoś w Was robił TEFL internetowo i mógłby podzieliś się wrażeniami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2013, 06:33
anyya77 anyya77 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Biłgoraj
Gdy swego czasu szukałam pracy jako nauczyciel języka angielskiego za granicą to wszędzie chcieli native speakers. Trzeba się więc dobrze zastanowić przed rozpoczynaniem kursu CELTA.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.