Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2012, 19:27
caia.balcania's Avatar
caia.balcania caia.balcania jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Sofia, Bułgaria
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Makata Pokaż post
Za dwa tygodnie wybieram się do Bułgarii. Nigdy wcześniej tam nie byłam, dlatego proszę o rady: gdzie się wybrać, czego unikać, czego warto spróbować. Będę bardzo wdzięczna!
Zależy na co jesteś nastawiona: na zwiedzanie miejsc typowo turystycznych czy wolisz zobaczyć coś innego (morze, góry, miasta czy wsie z mało komercyjnego punktu widzenia). Jeśli chcesz, napisz mi wiadomość na PW. No i zapraszam nad Morze Czarne do mnie, na kawę z dżezwy.

Ostatnio edytowane przez rafals : 12-30-2014 o 00:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2012, 13:35
Jerzy_M Jerzy_M jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

A jestem ciekawy Macedonii. Był ktoś w tym kraju? Drogo? Czy ludzie są uprzejmi?

Ostatnio edytowane przez kosovitz : 12-01-2014 o 15:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2012, 12:00
Meise's Avatar
Meise Meise jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja obecnie siedzę z chłopakiem w Czarnogórze w małej, ale niezwykle urokliwej miejscowości Petrovac. Wybraliśmy się samodzielnie samochodem i w ciemno. Jechaliśmy przez Słowację, Węgry, Serbię i Czarnogórę, żeby dotrzeć do tego pięknego miejsca. Nocleg tranzytowy mieliśmy w Nowym Sadzie w Serbii, gdzie trwał chyba jakiś festiwal, bo na ulicach było tysiące ludzi, sceny, pokazy, orkiestry. Novi Sad obeszliśmy w nocy i mnie zachwycił. Rynek jest przepiękny. Co do podróży przez Serbię, to radzę uważać na tamtejszą policję. Nas zatrzymali za rzekome przejechanie na czerwonym świetle... Chcieli nam wlepić 300 Euro, ale ostatecznie dało się z panami "dogadać" za 20 Euro...
Podróż przez serbskie i czarnogórskie góry to jakiś kosmos, widoki są niezapomniane, gorąco polecam!!!
W mieście Petrovac znaleźliśmy super tani apartament za jedyne 7,5 Euro od osoby za noc. Jedzenie tanie, jak u nas w Rzeszowie, a niektóre produkty nawet tańsze. Ludzie są tutaj strasznie mili (nasi gospodarze to już w ogóle, naprawdę świetnie trafiliśmy, chociaż musieliśmy trochę pochodzić, popytać zanim tu trafiliśmy - w dodatku przypadkiem), ale w Serbii również. Generalnie to wakacje są wspaniałe, jeżeli ktoś chce to wrzucę kilka zdjęć z drogi przez góry i z miasta Petrovac.

Ostatnio edytowane przez rafals : 12-30-2014 o 00:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2012, 16:41
zxully's Avatar
zxully zxully jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Polecam wybrać się samochodem, też się bardzo przyjemnie jeździ, a widoki z chorwackich autostrad są wprost nie do opisania.
Osobiście w Chorwacji gorąco polecam małą mieścinkę Novi Vinodolski niedaleko Rijeki. Piękne, bardzo urokliwe miasteczko stricte turystyczne, mnóstwo prywatnych kwater do wynajęcia za niewielkie pieniądze, pyszne jedzenie w knajpach i plaże w ilości niezliczonej. Piękne miejsce.

Ostatnio edytowane przez rafals : 12-30-2014 o 00:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2012, 01:30
Hajnisz11
Guest

Domyślnie

Ja bym chciał kiedyś do Bośni pojechać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2012, 20:30
KlaudiaP KlaudiaP jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam wszystkim Czarnogórę. Nie tylko wybrzeże warte jest zobaczenia, ale i cała część lądowa. Dla zainteresowanych historia i literatura tego malutkiego kraju polecam wycieczkę na wzgórze Lovćen, gdzie znajduje się mauzoleum czarnogórskiego wieszcza i przywódcy Petara Njegosza. Widok z tego miejsca na 80% Czarnogóry (niestety, tylko przy dobrej pogodzie) zapiera dech w piersiach. Śliczna jest nadmorska miejscowość Ulcinj, w której więziony był sam Cervantes, a także niesamowite stare miasto Kotor. W Czarnogórze fajne jest to, że mimo tego, iż ma powierzchnię województwa dolnośląskiego, objechanie tego kraju i zobaczenie najlepszych miejsc musi trwać co najmniej tydzień. Polecam serdecznie!

Ostatnio edytowane przez rafals : 12-30-2014 o 00:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2012, 18:47
Alexvic Alexvic jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami. Generalnie dla mnie całe Bałkany są kopalnią wspaniałych miejsc i gdzie się nie trafi, można przeżyć świetną przygodę. Moim ulubionym i ukochanym miejscem jest Mostar. Poza tym Serbia i jej przyroda, jak wąwóz rzeki Tary czy Park krajobrazowy Djerdap. Mnie się jeszcze tylko marzy rafting w Bośni. Ktoś może był i może coś powiedzieć?

Ostatnio edytowane przez rafals : 12-30-2014 o 00:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2012, 23:14
AgnieszkaM92 AgnieszkaM92 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Byłam w Bośni i Hercegowinie w miejscowości Neum. Jest to jedyne miasto BiH, które ma dostęp do morza. Całkiem mi się podobało. I nie jest zbyt daleko do Dubrovnika, który swoją drogą też polecam. Chciałabym kiedyś wrócić w te tereny i zobaczyć coś więcej.

Ostatnio edytowane przez rafals : 12-30-2014 o 00:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.