Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-10-2016, 11:33
AgataTeri AgataTeri jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Takie pytania są wręcz zabawne. Oczywiście, że kobieta może być dobrym tłumaczem technicznym. Wszystko zależy od jej zainteresowań. W dzisiejszych czasach to normalne, że kobiety interesują się rzeczami, które kiedyś zarezerwowane były wyłącznie dla mężczyzn.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2016, 14:05
Krystyna0105 Krystyna0105 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oczywiście, że kobieta może być bardzo dobrym tłumaczem technicznym. Wystarczy trochę nauki z danego zakresu, zaangażowanie i pasja do wykonywanego zawodu i wtedy wszystko się uda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-11-2016, 18:23
ania9228 ania9228 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Caitlin Pokaż post
A czy mężczyzna może tłumaczyć irlandzką poezję kobiecą ?\.
Jestem gotowa pokusić się o stwierdzenie, że nawet poszłoby mu to lepiej niż niejednej kobiecie, panowie potrafią zaskakiwać w tych sprawach

Natomiast wracając do pytania. Jakiś czas temu podjęłam się pierwszego poważnego zlecenia - tłumaczenie katalogu produktów, dokładniej sprzętu sportowego. Gdy zastanawiałam się nad przyjęciem propozycji kompletnie nie zdawałam sobie sprawy z tego, z jakim słownictwem przyjdzie mi się zmierzyć. Oprócz oczywistego sprzętu sportowego, typu siatki do siatkówki, bramki do piłki nożnej itp., musiałam też tłumaczyć fragmenty stricte techniczne, takie jak opis montażu bramek, wykonanie produktu, opisy działania mechanizmu. Gdy zaczynałam, byłam więc przerażona przez większość czasu. Nie miałam wiedzy niezbędnej do tłumaczenia, nie wiedziałam co jest czym, co się z czym łączy, jak dokładnie wygląda. Natomiast konsultacje z pracownikami technicznymi dały mi niezbędną wiedzę i całość wyszła bardzo dobrze. Oczywiście nie mogę nazwać siebie tłumaczem technicznym, byłaby to przesada, ale uważam, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać. Jeżeli byliśmy w stanie opanować biegle język obcy, jego gramatykę i wszelkie zawiłości, dlaczego nie mielibyśmy opanować szczegółów technicznych funkcjonowania danego urządzenia? Kwestią zasadniczą jest nasze podejście do tematu. Jeśli mamy otwarty umysł, absolutnie wszystko jest możliwe Jedyną przeszkodą jest strach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2016, 11:31
michalsiwkowski's Avatar
michalsiwkowski michalsiwkowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepsi tłumacze techniczni, jakich znam to kobiety (a przynajmniej 3 na 5)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.