Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-22-2014, 14:23
Markopolo Markopolo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja nie miałem takiego problemu. Kilka razy zdarzyło mi się rozmawiać z english native speakerami i właściwie nie zauważyłem problemu w porozumieniu się. I mnie rozumieli i ja ich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2014, 20:47
marta19-93 marta19-93 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ostatnio musiałam robić skrypt wykładu pewnego profesora z Holandii.. Było ciężko, bo opuszczał końcówki lub pewne słowa wymawiał po prostu bardzo niezrozumiale. Najciężej mi zrozumieć Amerykanów i Turków, czasami mam ochotę już przytaknąć i się ładnie uśmiechnąć, bo wstyd się 4 raz pytać "what?".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2014, 20:58
dzebs dzebs jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że poziom nauczania języka angielskiego w szkołach lub na studiach nie ma tutaj nic do rzeczy. Owszem, pomaga nam się w komunikacji. Jednak rozmowa z nativem na zajęciach to jedno. Co innego, gdy wyjeżdżamy za granice i tam chcemy się dogadać, Nie ważne jak dobrze znalibyśmy angielski, to każdy, a przynajmniej tak mi się wydaje, przeżyje szok kulturowy i bedzie potrzebował czasu, by przebić się przez ta barierę. Pamietam, że gdy sama pierwszy raz leciałam do Anglii, to mój angielski był naprawdę na dość wysokim poziomie. Jednak na miejscu nie potrafiłam się przełamać i nie byłam w stanie cokolwiek powiedzieć. Potrzebowałam czasu, by się oswoić. Teraz nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, dogadam się wszędzie, ale początki łatwe nie były.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2014, 21:14
Katarynka Katarynka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez niutata Pokaż post
Ja podczas pierwszej wizyty w Szkocji też doznałam lekkiego szoku i dobre 3 dni zajęło mi "osłuchanie" się z językiem. Wiem z opowiadań znajomych, że mieli podobne doświadczenia więc myślę, że większość tak ma
Szkocki akcent różni się "nieco" od angielskiego, więc jestem pełna podziwu, że zajęło Ci to tylko 3 dni.

Według mnie, to nie tyle jest kwestia szoku, co stresu, który jak wiemy potrafi nas zablokować nie tylko w kontekście rozmów z native-speakerami. Przynajmniej tak jest w moim przypadku, od razu zakładam, że druga strona załamie się moim angielskim, a jak swobodnie do tego podejdę i pozwolę sobie na błędy, to paradoksalnie popełniam ich mniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2014, 23:51
birdie birdie jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie normalka ;-)

Myślę że jest duża różnica między tym, czego uczymy się w szkole a tym, co jest prawdziwym, żywym językiem i w związku z tym opisany przez Ciebie i innych szok. Najważniejsze to nie zrażać się i usiłować oswoić się z "wrogiem." Czas jest dobry na wszystko, no i jeszcze chęci i cierpliwość a wszystko będzie dobrze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2014, 13:50
juki juki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja na szczęście dosyć wcześnie miałam kontakt z nativami więc zanim świadomie zaczęłam się uczyć języka wiedziałam do czego dążyć. I przy późniejszych wyjazdach nie miałam tego szoku i doła związanego z problemami w komunikacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2014, 15:03
Katawe Katawe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam dokładnie tak samo, podczcas piewrszej rozmowy z nativem wszystko było nie tak: szybkość mówienia, akcent, składnia i to dziwne uczucie, że słyszę go na żywo a nie np. w telewizorze. Na szczęście wszystko jest kwestią przyzwyczajenia i po krótkim czasie wszelkie problemy zniknęły
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.