Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-08-2017, 21:52
darkagor darkagor jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie Przypadek

Ani kraj, ani język, a powolna przyjaźń z językiem hiszpańskim, która zamieniła się w niesamowite zamiłowanie!

W moim przypadku hiszpański był kompletnym przypadkiem - zaczęło się*od gimnazjum, gdzie zostałam postawiona przed wyborem: francuski, niemiecki czy hiszpański. Pierwsze dwa języki do mnie nie przemawiały - były trudne do nauki i nie były niczym niespotykanym, gdyż oba są powszechnie używane i nauczane.
Hiszpański brzmiał przyjaźnie. Szybko podjęłam decyzję i tak rozpoczęła się*przygoda. Następnie było liceum, gdzie kontynuowałam naukę, a gdy po maturze przyszło wybierać kierunek studiów zdecydowałam się*na iberystykę. Od tego czasu mogę nazywać*się studentką, a tym bardziej pasjonatką języka hiszpańskiego. To właśnie tam spotkałam niesamowitych nauczycieli, zarówno z Hiszpanii jak i z Ameryki Łacińskiej, którzy żyją językiem, o którym wykładają i którym się*posługują każdego dnia.
Ostatnimi czasy ukierunkowuję się*bardziej w stronę Katalonii i języka katalońskie i myślę, że znalazłam moją językową niszę, a głowa zaczyna się wypełniać niesamowitymi pomysłami jak ten piękny język popularyzować i pielęgnować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2018, 19:33
annaty annaty jest offline
Kumotr

Domyślnie

A ja poszłam na pierwsze zajęcia portugalskiego (dodatkowe w liceum) z ciekawości i zostałam na nich, bo uczył nas zabawny native Potem to on mnie i koleżankę namówił na filologię. I tak zostało.

Szczerze mówiąc, ciężko mi odpowiedzieć na zadane w wątku pytanie, bo język szedł po prostu w parze z kulturą, historią i literaturą. Wszystko mnie fascynowało. Nawet ostatnio, gdy na rozmowie o pracę zostałam spytana co wolę, gramatykę czy cywilizację, nie potrafiłam udzielić odpowiedzi. Pewność mam tylko jedną: zdecydowanie kocham Portugalię i portugalski europejski, z Brazylią i wersją brazylijską jestem za to na bakier. Wolę szybki i szeleszczący akcent niż rozpływający się i słodziutki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2018, 23:48
isa1 isa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie zaczęło się od podróży do Francji i zauroczenia tym krajem. Zwiedziłam wówczas Paryż i Lazurowe Wybrzeże. Mój zachwyt był później motywacją do nauki języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:47
Malgosia97 Malgosia97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku najpierw fascynacja językiem, jego brzmieniem, melodią. Dopiero z czasem odkrywania i poznawania nowej kultury zrodziła się też miłość do kraju, kultury no i przede wszystkim kuchni
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.