Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-20-2016, 00:43
Limiaotong Limiaotong jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Stypendium w Chinach

Chciałabym byście w tym wątku podzielili się swoimi historiami, radami i wskazówkami związanymi z wyjazdem do Chin na stypendium (np. warunkami otrzymywania, wymaganiami, zasadami odbywania, polecanymi miejsca, itp.).

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-09-2018 o 20:13. Powód: brak przecinka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2016, 15:42
zuzinki zuzinki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam na stypendium Instytutu Konfucjusza na jeden semestr. Warunkiem otrzymania był zdany HSK na poziomie 2 (lub 3 na dwa semestry) i wiek poniżej 35. roku życia. Za moich czasów (rok 2014) dostawał się praktycznie każdy kto dostarczył wymagane dokumenty, można było wybrać sobie miasto i uczelnię, zazwyczaj większość dostała się tam gdzie chciała. Ja byłam w Chengdu na Sichuan Daxue, świetne miasto i klimat, tylko zimą doskwiera brak ogrzewania. Na miejscu trzeba przygotować się na załatwienie podstawowych spraw, typu przedłużenie wizy czy założenie konta w banku. Stypendium wynosiło wówczas 1400 juanów miesięcznie i spokojnie wystarczało na wyżywienie i rozrywki, z tego co wiem teraz jest znacznie wyższe. W razie pytań służę pomocą .

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-09-2018 o 20:14. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-29-2016, 13:19
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez zuzinki Pokaż post
Ja byłam na stypendium Instytutu Konfucjusza na jeden semestr. Warunkiem otrzymania był zdany HSK na poziomie 2 (lub 3 na dwa semestry) i wiek poniżej 35 roku życia. Za moich czasów (rok 2014) dostawał się praktycznie każdy kto dostarczył wymagane dokumenty, można było wybrać sobie miasto i uczelnię, zazwyczaj większość dostała się tam gdzie chciała. Ja byłam w Chengdu na Sichuan Daxue, świetne miasto i klimat, tylko zimą doskwiera brak ogrzewania. Na miejscu trzeba przygotować się na załatwienie podstawowych spraw, typu przedłużenie wizy czy założenie konta w banku. Stypendium wynosiło wówczas 1400 juanów miesięcznie i spokojnie wystarczało na wyżywienie i rozrywki, z tego co wiem teraz jest znacznie wyższe. W razie pytań służę pomocą .
Chciałam zapytać, bo krążą takie plotki, że po pobycie w Chinach trzeba obowiązkowo zdawać HSK na wyższym poziomie chyba o 2 stopnie. Czy to prawda?

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-10-2018 o 15:04. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2016, 13:04
Podszyszkownik

Domyślnie

A czy był ktoś z was na stypendium na Tajwanie? Wiem jedynie, że trzeba zdać inne egzaminy, ale co poza tym ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2017, 00:01
ppio ppio jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam rejony, gdzie mówi się w putonghua. Obecność dialektu na ulicach na pewno nie pomoże w sprawniejszej nauce języka.
Pod koniec pobytu raczej każdy przystępuje do HSK o poziom wyżej, który jest fundowany przez uczelnię, także warto. I konsekwencji niezdania nie ma, chyba że jest się na magisterskich, gdzie zaliczenie HSK6 jest warunkiem do otrzymywania stypendium w kolejnym roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-31-2017, 15:06
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też kiedyś zamierzam wyjechać na roczne lub półroczne stypendium do Chin. Jednak słyszałam, że jest możliwy także czterotygodniowy wyjazdy do Chin na wakacjach, i właśnie najpierw bym chciała za rok załapać się na takie stypendium. Czy może ktoś był na takim krótszym stypendium? Czy w ogóle warto?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2016, 21:08
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja sama jeszcze nie byłam, ale wybieram się w przyszłym roku na stypendium. Z tego co wiem, wymagania są takie jak pisano już powyżej, tj. HSK 2 lub 3 i odpowiedni wiek. Co do miasta i uczelni to słyszałam, że faktycznie nie jest trudno się dostać, ale mogą być problemy jeśli chodzi o bardzo popularne i oblegane uczelnie np. w Pekinie czy Szanghaju. Ja sama wybierając miasto biorę pod uwagę klimat (włącznie z aspektem ogrzewania zimą), zanieczyszczenie powietrza oraz dialekt (nie wszędzie można się nauczyć "czystego" putonghua). Myślę, że warto takie czynniki wziąć pod uwagę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-23-2016, 17:52
hanna93 hanna93 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Również dopiero wybieram się na wymianę, ale na pewno dużo informacji odnośnie strony formalnej wyjazdu można znaleźć na stronie Instytutu Konfucjusza, jeśli jesteś zainteresowana wyjazdem z ich pomocą. Dla mnie na pewno będzie ważny wybór uczelni, jej nastawienie do studentów zagranicznych, warunki klimatyczne i oczywiście wymieniany już tutaj dialekt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.