Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-11-2012, 10:31
Anginka Anginka jest offline
Kumotr

Domyślnie Tandem jezykowy

Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Jak sądzicie, czy nauka "język za język" może być efektywna?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2012, 11:53
ak1111 ak1111 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Sama nigdy nie próbowałam, ale uważam, że jest to bardzo ciekawa forma nauki. Moim zdaniem ważne jest także odpowiednie zestawienie języków. Jeśli oba języki mają dużo cech wspólnych, to nauka z pewnością będzie efektywna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2012, 09:22
agatabyd agatabyd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś opowiadał mi o tym mój wykładowca, później ja jakoś zapomniałam Nie brałam udziału, ale wydaje mi się, że jeżeli podejdzie się do tego poważnie można się dużo nauczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2012, 03:13
kati86 kati86 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że ta metoda nauki jest godna polecenia, ponieważ oprócz rozwijania kompetencji językowych poznaje się też elementy kulturoznawcze. Oprócz tego taka wymiana pozwala czasami spojrzeć na nasz język trochę innymi oczami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2012, 11:01
kingaz kingaz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem to świetna metoda, ponieważ pozwala uczyć się języka użyczając własnej znajomości języka ojczystego drugiej stronie. Według mnie idealny układ W większych miastach (na pewno w miastach gdzie znajdują się uniwersytety) oragnizowane są wieczory tandemowe, gdzie w luźnej atmoswerze można konwersować w różnych językach. Wspaniałe połaczenia przyjemnego z pożytecznym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2012, 18:31
ninaw ninaw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Korzystałam z tej formy w trakcie pobytu na Erasmusie i bardzo polecam w moim przypadku nie była to stricte nauka, ale bardziej konwersacje w miłym towarzystwie i miłych miejscach - kafejkach, spacerach, na Tatort w (prawie) każdą niedzielę, a potem na wspólnym gotowaniu Ponadto ja Niemcowi podrzucałam ćwiczenia z polskiego, bo chciał polepszyć gramatykę, a on mi książki - m.in. dzięki niemu odkryłam "Der Dativ ist dem Genitiv sein Tod" - również polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2012, 20:36
anna.swoboda anna.swoboda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

również polecam...można to robić nawet przez internet, np. przez skype'a czy facebooka. Bardzo często np. Francuzi czy Włosi chcą podszkolić angielski, a sami oferują naukę swojego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 14:44
kingaz kingaz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam wiadomość z oststniej chwili Oststnio dowiedziałam się, że uniwersytety przyjmujące studentów z programu Erazmus oragnizują program Mentor, tzn. poszuują studentów z Polski by byli pewnego rodzaju opiekunami osoby przyjeżdżającej na Erazmusa, co jest idealną okazją na naukę w formie tandemu. Polecam wszytskim zaiteresowanym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2012, 22:51
Mucha Mucha jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Polska/Kraków
Domyślnie

ja taką metodę polecam, ale na wyższym poziomie, a mianowicie przy konwersacjach. Native przecież nie musi znać szyków zdań, reguł gramatycznych i wszystkich wyjątków, a niekiedy siłą rzeczy ciśnie mu się na język dialekt.
Wtedy musisz wybrać czy chcesz się nauczyć języka czy chcesz się dogadać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2012, 20:50
justynkaa justynkaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie .

Z pewnością jest to efektywna metoda. Znam kilka osób, które skorzystały z takiej formy nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.