Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-25-2018, 00:51
Aga12 Aga12 jest online
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Biuro.Tlumaczen.Polglish Pokaż post
Jeszcze gorszy chyba jest slang młodzieży, która z zachodu przejęła modę na skracanie wszystkiego - jak można traktować poważnie osobę, która pisze "Cb", "Tb", "wgl" i wszystkie te inne dziwadła językowe?
Nie można cały czas być poważnym, zwłaszcza jak się jest młodzieżą i czasem chce się powygłupiać.
A niezależnie od tego czasem bardzo potrzebne są skróty np kiedy piszesz smsa na jakimś nudnym zebraniu i chcesz to zrobić jak najszybciej zanim to zauważą. Sms rządzą się swoimi prawami i nie można wymagać od ich użytkowników, aby stosowali tajniki dawnej (!!!) sztuki epistolarnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 20:47
aghkopinska aghkopinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

,,Pieniążki" to moja zmora. Oprócz tego strasznie nie lubię wtrącania siarczystego ,,kur..." co kilka słów, a spotykam się z tym o wiele częściej, niż bym chciała. Okropnie się tego słucha.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2018, 15:37
Kruk95 Kruk95 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Nie można cały czas być poważnym, zwłaszcza jak się jest młodzieżą i czasem chce się powygłupiać.
A niezależnie od tego czasem bardzo potrzebne są skróty np kiedy piszesz smsa na jakimś nudnym zebraniu i chcesz to zrobić jak najszybciej zanim to zauważą. Sms rządzą się swoimi prawami i nie można wymagać od ich użytkowników, aby stosowali tajniki dawnej (!!!) sztuki epistolarnej.
Jestem wielkim fanem skrótowców typu CB, szczególnie że widzę jak niektórych ludzi doprowadza to do szału
Mnie natomiast denerwują zdrobnienia używane w stosunku do dzieci typu mleczko, łóżeczko, bobasek, dzieciątko - matki mają ten nieładny dla mnie zwyczaj traktowania dzieci jakby były nieco upośledzone co oczywiście jest nieprawdą i powinno się je traktować na równi z dorosłymi, także językowo. Wiadomo że przez język chce się też pokazać uczucie dla dziecka ale niekoniecznie powinno się to robić w tak infantylny sposób

Do kompletnego szału doprowadza mnie z kolei jak ktoś używa takich zdrobnień w stosunku do dorosłego człowieka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2018, 03:05
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie czasem irytują zdrobnienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2018, 09:59
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mnie irytują zdrobnienia, oczywiście niektórzy mają taki sposób mówienia, ale jak doktor mówi do mnie jak do dziecka, to czuję się nieswojo.
Denerwują mnie też wszelkiego rodzaju anglicyzmy, kiedy mamy na to wyrażenie własne polskie słowo.
Np. Stworzyć case, zupdate'ować komputer
Szczególnie obecne w korporacjach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2018, 10:36
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niepoprawne użycie słowa "bynajmniej", często mylonego z "przynajmniej". I to nieszczęsne "poszłem" oraz "włączyć" wymawiane jako "włanczać". I pewnie jeszcze sporo by się znalazło, ale chyba rozbolałaby mnie od tego głowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2018, 22:10
Mashira Mashira jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mnie irytuje niepoprawne "te" okno, które wkrada się coraz częściej także do mowy redaktorów.

I jeszcze "pomóż ci?" zamiast "Pomóc ci?"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2018, 16:33
polly1305 polly1305 jest offline
Kumotr

Thumbs down

Sama nie znoszę zdrobnień, i przyznają rację tym, którzy białej gorączki dostają na sam dźwięk słowa "pieniążki".
Poza tym osobiście nie cierpię słów takich jak "kalesony" czy "konkubent", niezależnie od kontekstu w jakim ewentualnie miałyby wystapić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2018, 12:13
karola2603 karola2603 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie najbardziej razi, kiedy ktoś mówi "kogo to?" zamiast "czyje to?". Co ciekawe, inne błędy mnie aż tak nie denerwują. Może jeszcze mylenie "przynajmniej" z "bynajmniej".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.