Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-02-2014, 19:56
kalaallit kalaallit jest offline
Nadszyszkownik

Miejscowość: Londyn
Domyślnie

Hamburg mial w tym roku kilka weihnachstmarktow, na Jungfernstieg, Gerhart-Hauptmann-Platz i przed ratuszem, pierwsze dwa mialy kilka identycznych stoisk, natomiast na ten ostatni juz nie chcialo mi sie isc po godzinie przepychania przez tlumy w poprzednich. Mozna bylo wiec sprobowac rozne wersje Glühwein, zjesc potrawy kielbaskowe i ziemniaczane, kupic bizuterie, drewniane gry i ukladanki, skorzane i futrzane produkty, no i pelno czekolad, prazonych migdalow i troche ozdob swiatecznych. Poza tym, centrum miasta jest slicznie ozdobione, graja koledy, jest bardzo mila swiateczna atmosfera
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2014, 13:49
martafiecko martafiecko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam Weihnachtsmarkt w Wiesbaden, zakochałam się w tym miejscu od razu, było uroczo. Pełno straganów z pięknymi ozdobami na choinkę oraz stół, różne zapachy świec, grzane wino, migdały, a także masa innych smakołyków. Ludzie śpiewali, śmiali się, czuć było ciepłą, świąteczną atmosferę. Polecam to miasteczko na kolejny rok!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2014, 11:15
joanna.czarniecka joanna.czarniecka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Byłam na Weihnachtsmarkt w Dreźnie, jest tam co prawda ich kilka (mniejszych), ale polecam ten największy Strielzelmarkt. W sumie to żałuję, że u mnie w regionie nie ma takiej tradycji (podlasie).
Weihnachtsmarkt chyba gdzieby nie był przepięknie oddaje atmosferę zbliżających się świąt i warto to zobaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2015, 13:36
Marcignac2 Marcignac2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

jeśli ktoś ma ochotę na całoroczny Weihnachtsmarkt to przy okazji wizyty w Bawarii polecam wybrać się na zwiedzanie miasta Rothenburg ob der Tauber (malutkie, piękne miasteczko). Znajdziedzie tam sklepy, w których cały rok można kupić ozdoby choinkowe oraz Muzeum Bożego Narodzenia: [url]http://www.weihnachtsmuseum.de/d/home.asp?spr=d&a=10[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2015, 11:15
Elwira22 Elwira22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właściwie to każde miasto w Niemczech ma taki jarmark. Byłam w Berlinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-08-2015, 17:16
123Agata123 123Agata123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tradycja jarmarków świątecznych rozprzestrzenia się także na inne kraje. W Niemczech byłam w Aachen - bardzo polecam, wspaniała atmosfera. Poza niemieckimi jarmarkami polecam Maastricht, a także Londyn. W każdym z tych miejsc można znaleźć trochę inne, przez co ciekawe, produkty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-09-2015, 12:41
mstepniewski mstepniewski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłem w Berlinie. Tam w okresie przedświątecznym każdy większy bądź mniejszy plac przemienia się właśnie w świąteczny jarmark. Najbardziej spodobał mi się jednak ten na Alexanderplatz, pod Berliner Fernsehturm. Mnóstwo stoisk, różne produkty, było na co popatrzeć! Było tam też genialne jedzenie - pyszne grzane wino, pieczone ziemniaczki w sosie śmietanowym, czy wreszcie moje ulubione - Currywurst.
Oprócz tego, odwiedziłem również jarmark świąteczny w Dortmundzie i Cottbus, tam też było świetnie, jednak Berlin zapamiętam jako najlepszy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2019, 13:17
Angie98 Angie98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście w Berlinie. Warto się wybrać, przeurocze miejsce. Byłam, i od siebie polecam skosztowanie tradycyjnego grzanego wina (Glühwein), oraz pieczone kasztany jadalne (głównie ze względu na to, że w Polsce nie są tak popularne).
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.