Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-15-2012, 17:13
biyonka biyonka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez chemukh Pokaż post
PNJA to jest Praktyczna Nauka Języka Angielskiego, czyli gramatyka, czytanie, słuchanie, fonetyka i pisanie. Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam...gratuluję dostania się na anglistykę na UAM!!
Dziękuję bardzo!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2012, 17:14
biyonka biyonka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez stereofoam Pokaż post
forum znalazłaś, ale stronę IFY chyba nie...

polecam internet:

[url]http://ifa.amu.edu.pl/fa/Full_time_courses[/url]

plus timetables i wszelkie inne opisy

o tak, TEOLIT to jedyny egzamin do którego się przygotowywałam a i tak musiałam iść na poprawkę
Oczywiście, że znam stronę IFY Tylko mi chodziło o takie opinie studentów głównie i doświadczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2012, 19:37
chebcia chebcia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem są to bardzo wymagające i ciężkie studia. Ludzie którzy często przychodzą z małą podbudową języka angielskiego mają dużo cięzej żeby nadrobić wszystkie braki. Ale regularnie ucząc się do każdego przedmiotu można sobie poradzić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2012, 14:14
alicja1989 alicja1989 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Nie nastawiaj się bez sensu na pdostawie przeczytanych opinii- co osoba to inne zdanie Przyjdziesz, zobaczysz, wyrobisz własną opinię Ja na UAMie robię mgr z ang i niem i jest ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2012, 14:27
Luth Luth jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pozwolę sobie bezczelnie wciąć się w istniejacy temat, żeby nie robić niepotrzebnego bałaganu.
Mam zamiar (o ile się dostanę) studiować w tym roku w Poznaniu 1 rok magisterki z filologii angielskiej ze specjalizacją celtycką. Wcześniej studiowałam zwykłą anglistykę na Uniwersytecie Opolskim i tylko z racji swojej pasji zaczęłam na własną rękę uczyć się języka irlandzkiego - w marnym stopniu, bo sama książka bez nauczyciela nie czyni cudów. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak wyglądają tu zajęcia z walijskiego i irlandzkiego na magisterce, jeśli nie miało się wcześniejszego przygotowania? Jak bardzo będę odstawać od osób, które te języki miały przez 3 lata licencjatu? Na stronie rekrutacji jest napisane, że na tę specjalizację przyjmują też licencjatów zwykłej anglistyki, a nie tylko ze specjalizacją celtycką, więc myślę, że jakieś rozwiązanie być musi... Zdążyłam przeczytać na tym forum w temacie o najlepszej anglistyce w Polsce, że studenci UAMu nie są zbyt zadowoleni z tych, którzy na magisterkę przychodzą z innych uczelni, bo odstają poziomem angielskiego. Angielski to w tym wypadku mniejszy problem, bardziej boję się o języki czysto celtyckie, które przecież nie są zbyt rozpowszechnione na naszych uczelniach.
Z góry dzięki serdeczne za wszelkie informacje .
Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2012, 12:54
bongani bongani jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez biyonka Pokaż post
Dzięki za odpowiedź Mogłabyś mi powiedzieć które przedmioty prowadzone są w języku angielskim, a które w języku polskim? I w ogóle, od czego zaczyna się rok na filologii angielskiej? Bo nie wiem na co nastawić się na początek. No i mam jeszcze do Ciebie pytanie, jakie czekają mnie przedmioty? Że grama, fona, językoznastwo to wiem, historia, polityka i coś jeszcze? Jestem na razie dość nieobeznana w tym temacie
A jeżeli chodzi konkretnie o Ciebie, to ile czasu poświęcasz na naukę do sesji i z jakim wyprzedzeniem się do niej przygotowujesz?
Po pierwsze tu masz taką zbiorczą tabelkę z programem studiów, przedmiotami na poszczególnych specjalizacjach: [url]http://ifa.amu.edu.pl/fa/files/studia1st.pdf[/url]
jeżeli chodzi o PNJA to na pierwszym roku składają się na niego 4 przedmioty: gramatyka, pisanie, konwersacje i fonetyka, z tym, że fonetyka jest 2 razy w tygodniu. na początku należy skupić się głównie na fonetyce, bo to ważne i koniecznie na gramatyce, bo po pierwszym semestrze jest egzamin z gramatyki, który dość dużo osob oblewa. co prawda słyszałam plotki, że teraz już ma go nie być, ale nie jestem pewna. trzeba jakiegoś wykładowcy na początku roku zapytać. na speakingu dużo mówić, naprawde! w ogóle się nie przejmuj, że robisz błędy, że ktoś jest lepszy. pierwszy rok jest ważny i im więcej będziesz mówić tym lepiej dla Ciebie.
jeżeli chodzi o sesję to do przedmiotów takich jak historia czy akwizycja przygotowywałam się na kilka dni przed egzaminem, łatwo nie było, więc w sumie lepiej dać sobie chociaż tydzień czasu, czy dwa na to. no ale wszystko jest do ogarnięcia.
jeżeli chodzi o pnja to sytematycznie coś robić. nie przesadzać oczywiście, ale np robić sobie na bieżąco ćwiczenia jakieś z gramy, dobrym pomysłem jest też opracowywanie sobie tematów na ustne na bieżąco, bo ja na pierwszym roku zostawiłam to sobie na ostatnią chwilę i to nie był dobry pomysł...
już Ci tłumaczę jak to wygląda: do ustnego egzaminu obowiązuje 10 różnych tematów, które sa przerabiane w ciągu roku na speakingu. I przed egzaminem dostajesz listę stu pytań, po 10 do każdego tematu i z nich odpowiadasz przed komisją.
dlatego dobrym pomysłem jest nauka np słówek do każdego tematu na bieżąco, czytanie różnych artykułów na dany temat itp itd to pomaga. oczywiście są też tacy, którzy wchodzą na egzamin zupełnie nieprzygotowani i zdają, ja osobiście nie jestem aż takim geniuszem ;p więc jednak musiałam się przygotowywać wcześniej.
aha i pytałaś jeszcze w jakim języku. hmm no generalnie zajęcia powinny być prowadzone po ang, oprócz wiadomo technologii informacyjnej, wf, lektoratu j.obcego i łaciny. ale w sumie to wygląda tak, że wykładowcy zazwyczaj wtrącają dużo rzeczy po polsku, zwłaszcza na początku tłumacząc jakieś trudne zagadnienia. jakichś nativów zazwyczaj dostaje się dopiero na 2 roku.

ufff się rozpisałam mam nadzieję, że trochę pomogłam. oczywiście to są takie ogólne spostrzeżenia, ale trzeba min godziny żeby opowiedzieć o wszystkim
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2012, 17:45
gosia_s gosia_s jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też słyszałam o wysokim poziomie, dużych wymaganiach, sporo narzekania (studiuję na tym samym wydziale, ale włoską), jednak zawsze odbieram to jako chęć znalezienia wspólnego tematu (bo przecież wszyscy mamy podobne problemy;p). Nie zniechęcaj się, oni wszyscy dają radę i są świetni Zresztą, jakby było łatwo, to po co byłoby tam iść?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2012, 00:38
bongani bongani jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gosia_s Pokaż post
Ja też słyszałam o wysokim poziomie, dużych wymaganiach, sporo narzekania (studiuję na tym samym wydziale, ale włoską), jednak zawsze odbieram to jako chęć znalezienia wspólnego tematu (bo przecież wszyscy mamy podobne problemy;p). Nie zniechęcaj się, oni wszyscy dają radę i są świetni Zresztą, jakby było łatwo, to po co byłoby tam iść?
jasne, że tak. nie miałam zamiaru Cię zniechęcać i mam nadzieję, że tego nie zrobiłam. na pewno świetnie sobie poradzisz
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-24-2012, 10:14
dorota śmigielska dorota śmigielska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Po pierwsze - Congrats!
Nastaw się na naukę naukę i jeszcze raz naukę - szczególnie jeżeli chodzi o wspomniane wyżej PNJA.
Egzaminy na koniec roku są dość ciężkie...ale warto bo potem jesteś jednym z lepszych anglistów w kraju
Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2012, 23:08
Branwen Branwen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Luth Pokaż post
Pozwolę sobie bezczelnie wciąć się w istniejacy temat, żeby nie robić niepotrzebnego bałaganu.
Mam zamiar (o ile się dostanę) studiować w tym roku w Poznaniu 1 rok magisterki z filologii angielskiej ze specjalizacją celtycką. Wcześniej studiowałam zwykłą anglistykę na Uniwersytecie Opolskim i tylko z racji swojej pasji zaczęłam na własną rękę uczyć się języka irlandzkiego - w marnym stopniu, bo sama książka bez nauczyciela nie czyni cudów. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak wyglądają tu zajęcia z walijskiego i irlandzkiego na magisterce, jeśli nie miało się wcześniejszego przygotowania? Jak bardzo będę odstawać od osób, które te języki miały przez 3 lata licencjatu? Na stronie rekrutacji jest napisane, że na tę specjalizację przyjmują też licencjatów zwykłej anglistyki, a nie tylko ze specjalizacją celtycką, więc myślę, że jakieś rozwiązanie być musi... Zdążyłam przeczytać na tym forum w temacie o najlepszej anglistyce w Polsce, że studenci UAMu nie są zbyt zadowoleni z tych, którzy na magisterkę przychodzą z innych uczelni, bo odstają poziomem angielskiego. Angielski to w tym wypadku mniejszy problem, bardziej boję się o języki czysto celtyckie, które przecież nie są zbyt rozpowszechnione na naszych uczelniach.
Z góry dzięki serdeczne za wszelkie informacje .
Pozdrawiam!
Tak się składa, że skończyłam specjalizację celtycką. Niestety, jeśli wcześniej nie miałaś języka walijskiego ani irlandzkiego to będziesz w znaczącym stopniu odstawać od reszty grupy. Nauczyciele po prostu kontynuują naukę języków, nie zaczynają od podstaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.