Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-29-2019, 11:00
lanmei lanmei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie wystawianie faktury

Drodzy tłumacze,

Czy wystawiając fakturę VAT za wasze usługi określacie symbol PKWiU? Załączam wykaz symboli ze strony gofin.pl. Czy ktoś byłby w stanie to objaśnić?

Z góry dziękuję.
Załączone Grafiki
File Type: jpg Zrzut ekranu 2019-03-29 o 10.55.26.jpg (21.6 KB, 8 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2019, 09:25
pati1904 pati1904 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie znam odpowiedzi na wyżej wymienione pytanie. Mam jednak pytanie zbliżone tematycznie. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w wystawianiu faktur w przypadku prowadzenia nierejestrowanej działalności gospodarczej?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 11:11
Alessandra Alessandra jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pati1904 Pokaż post
Nie znam odpowiedzi na wyżej wymienione pytanie. Mam jednak pytanie zbliżone tematycznie. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w wystawianiu faktur w przypadku prowadzenia nierejestrowanej działalności gospodarczej?
Według mojej wiedzy możliwe są sytuacje, kiedy nie prowadzi się działalności gospodarczej, ale jest się podatnikiem podatku VAT. Są rzadkie, jednak występują.
Ale co masz na myśli, pisząc o działalności gospodarczej "nierejestrowanej"? Generalnie prowadząc działalność należy być wpisanym w CEIDG.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 11:19
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Alessandra Pokaż post
Według mojej wiedzy możliwe są sytuacje, kiedy nie prowadzi się działalności gospodarczej, ale jest się podatnikiem podatku VAT. Są rzadkie, jednak występują.
Ale co masz na myśli, pisząc o działalności gospodarczej "nierejestrowanej"? Generalnie prowadząc działalność należy być wpisanym w CEIDG.
To jest niemożliwe. VAT jest tylko dla podmiotów gospodarczych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 11:21
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lanmei Pokaż post
Drodzy tłumacze,

Czy wystawiając fakturę VAT za wasze usługi określacie symbol PKWiU? Załączam wykaz symboli ze strony gofin.pl. Czy ktoś byłby w stanie to objaśnić?

Z góry dziękuję.
Nie. Te symbole służą tylko do statystyk. Urząd Skarbowy przekazuje je do Urzędów Statystycznych i tak powstają statystyki państwowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2019, 11:25
bfree bfree jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pati1904 Pokaż post
Raczej to nie mogą być faktury. W przypadku tłumaczenia, taka sytuacja może wystąpić, gdy tłumacz przysięgły nie prowadzi działalności gospodarczej, a zostanie wezwany na tłumaczenie dla jednostki publicznej (policja, sądy, prokuratura, areszty śledcze itd.). Podczas rozliczenia wystawia rachunek (ale bez Vat-u, bo nie ma podstawy, aby go naliczać). To jest wtedy rachunek uproszczony z podmiotowym zwolnieniem z VAT-u.

A jest rozliczany jak rachunek do umowy o dzieło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.