Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-20-2017, 17:34
bursanna bursanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie mówienie po niemiecku

Czy znacie jakieś sposoby, aby nauczyć się mówić po niemiecku, jeżeli uczę się samodzielnie? Co radzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2017, 19:31
Paluszek Paluszek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przygotuj sobie na karteczkach dużo tematów, słów itp., które później możesz wylosować. Ustaw sobie stoper na minute i postaraj się stworzyć wypowiedź ustną według wylosowanego tematu. Najlepej jak to wszystko nagrasz i później odsłuchasz, żeby wyłapać ewentualne błędy.
Całkiem skuteczna metoda. Była kiedyś stosowana na zajęciach, w których uczestniczyłam. Każdy dostawał jakiś temat tuż przed wypowiedzią, np. natura, książki, muzyka itp. i po kilku tygodniach takich ćwiczeń była widoczna poprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2017, 21:40
Roxanna1989 Roxanna1989 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Poszukać w internecie chetnej osoby, która chciałaby konwersować po niemiecku. Czy to osobę z kraju niemieckojęzycznego czy nawet kogoś z Polski, kto mówi dobrze w tym języku. Bo możesz oczywiście próbować rozmawiać sama ze sobą ale jest to rozwiązanie pośrednie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2017, 22:18
Paluszek Paluszek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wypróbuj aplikacje Tandem. Może znajdziesz kogoś żeby od czasu do czasu porozmawiać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2017, 11:11
appli85 appli85 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moge polecic rowniez aplikacje HelloTalk
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2017, 21:45
aleksandra23 aleksandra23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam taką formę nauki, która polega na tym, że osoba (za pomocą skype, jeśli mieszka daleko lub spotkania) uczy Cię języka nieodpłatnie w zamian za to, że Ty uczysz ją tego, w czym jesteś dobry (np.: gra na gitarze, inny język obcy, śpiew, taniec). Nie brałam w tym udziału, ale słyszałam, że jest to przyjemna forma nauki. Poza tym można poznać nowe osoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-27-2017, 14:50
bursanna bursanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziękuję Wam za pomoc mam nadzieję, że mój poziom niemieckiego się polepszy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2017, 17:50
klaudiolka klaudiolka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bursanna Pokaż post
Czy znacie jakieś sposoby, aby nauczyć się mówić po niemiecku, jeżeli uczę się samodzielnie? Co radzicie?
Żeby dobrze mówić w języku obcym trzeba go dużo słuchać. Mi bardzo pomogły niemieckie wiadomości z Deutsche Welle "Langsam gesprochene Nachrichten". Można je odsłuchiwać codziennie, zatrzymywać w dowolnym momencie i jest dodatkowo tekst, więc dobra to baza pod nowe słownictwo. Po każdym odsłuchaniu można streszczać w kilku zdaniach i mówić swoimi słowami na głos. Poziom B2/C1.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2017, 16:14
aaprzychodzen's Avatar
aaprzychodzen aaprzychodzen jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie postcrossing

Ja polecałabym zapoznanie jakiejś osoby z Niemiec i korespondencja pisemna lub przez skype Jeśli nie wiesz gdzie ich szukać, polecam postcrossing lub stronę penpals, z całą pewnością ktoś się znajdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2018, 02:12
alexis1307 alexis1307 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Możesz mówić sama do siebie, opowiadać sobie na głos, co zdarzyło się danego dnia, jak się czujesz, jakie masz zadania do wykonania. To pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.