Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-24-2011, 15:16
MadziaDM MadziaDM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również jestem pod wrażeniem tego programu. jest to narzędzie przydatne w pracy tłumacza, ale nie tylko tlumacza, lecz każdego kto poważnie podchodzi do nauki języków obcych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 11:44
sylwia83 sylwia83 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W pełni zgadzam się z przedmówcami. Praca z tym programem to sama przyjemność. Dodatkowym atutem jest to, że program nie sprawia trudności użytkownikowi i myślę, że jest intuicyjny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 13:25
fergee13's Avatar
fergee13 fergee13 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

ja również nie narzekam na ten program ;] owszem trzeba było posiedzieć trochę żeby rozgryźć wszystkie funkcje, oczywiście nie wszystko mi się udało opanować ;] muszę stwierdzić że z tym programem pracowało mi się bardzo dobrze, nie było jakichś większych problemów które utrudniałyby pracę wręcz przeciwnie program ten jest bardzo pomocny, ja jestem zadowolona ze współpracy
Stary 09-25-2011, 13:53
jasiek_barca's Avatar
jasiek_barca jasiek_barca jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Tak, zgadzam się - program bardzo obiecujący i przejrzyście zrobiony. Dość szybko się zorientowałem, w jaki sposób z nim pracować i przyznam, że jestem mile zaskoczony. Jeden z nielicznych programów, które mi ostatnio NIE sprawiały kłopotu. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jeszcze wrócę do TLexa
"W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela... A dzieci nie będą wiedzieć, gdzie są rzeczy ich ojców, które ci położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia." Projekty samodzielne: GTA: San Andreas, Vampire The Masquerade: Bloodlines, Two and a Half Men, A bit of Fry and Laurie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 14:51
GreyOwl's Avatar
GreyOwl GreyOwl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo mi przypadł do gustu ten program. Łatwy w obsłudze, przejrzysty, wszystko jest, co potrzeba, no i bardzo mi się podoba współpraca z TlCorpus, który też jest znakomitym narzędziem. Żaden z programów nie sprawia problemów technicznych, można od ręki sobie utworzyć własny słownik, nie trzeba mieć niemal żadnych umiejętności komputerowych. Podoba mi się wielki wybór możliwości formatowania poszczególnych elementów i przejrzysty układ opcji formatowania. Dobre są też przypomnienia, w których hasłach wprowadzono zmiany i są nie zapisane. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Tak, ten program jest doskonale przemyślany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 18:21
DanW DanW jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Też chciałbym postawić duży plus temu programowi. Nie sądziłem, że tworzenie słownika może być tak proste. W połączeniu z już dostępnymi źródłami (głównie internetowymi), można sobie stworzyć porządne źródło wiedzy, o ile poświęci się temu odpowiednią ilość czasu. Korzystałem z wersji demonstracyjnej i nie wiem dokładnie jakie ma ograniczenia w porównaniu do pełnej, ale jeżeli chodzi o aktualne potrzeby to wystarczyło mi to w zupełności. Piątka z plusem za przejrzystość i niezawodność działania. Efekt jest dokładnie tak,i jaki był w zamierzeniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 18:21
Iza Iza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie będę oryginalna, jeśli napiszę, że program TLex bardzi mi przypadł do gustu. Uważam, że pomaga w pracy tłuamcza. Jest to w moich oczach program praktycznie bezproblemowy, łatwy w obsłudze, przejrzysty. Z czystym sumieniem mogę umieścić go pośród tych narzędzi, które będę przeze mnie używane w procesie tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 19:04
StanLevitan StanLevitan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak do tej pory to najprzyjemniejszy program, spośród tych, z którymi miałem styczność poprzez mLingua.
Stary 09-25-2011, 20:39
bigapple bigapple jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że ten program jest 'user friendly'. Bezproblemowy w instalacji, zawiera ciekawe funkcje…Jeżeli chodzi o tlCorpus to jeszcze nie miałam przyjemności obcowania z tym programem. Ale sama z internetowych korpusów korzystam, gdyż naprawdę są pomocne w zrozumieniu sensu i zastosowania słówek/wyrażeń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2011, 23:31
joannadebek joannadebek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja też byłam bardzo zadowolona z pracy z tym programem, jedyne, co mi się nie podobało to brak możliwości dodania informacji gramatycznej o wyrazie (rodzaj, liczba, itp.) oraz fakt, że etymologia pojawiała się na końcu hasła. Choć być może po prostu to ja nie mogłam znaleźć tych opcji w ustawieniach
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.