Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-10-2016, 23:30
Dagmara86 Dagmara86 jest offline
Kumotr

Domyślnie Czy język grecki w Polsce jest przydatny???

Witam
Wiele lat mieszkałam w Grecji, uczęszczałam do greckiej szkoły i wróciłam do Polski na studia.Niestety od momentu powrotu jedynie fb oraz wyjazdy na wakacje do Grecji są dla mnie możliwością używania tego języka a nie ukrywam jest mi niezmiernie przykro z tego powodu ponieważ bardzo kocham ten język, jest mi bliski ponieważ mój dziadek był Grekiem i jednak mieszkając tam prawie 9 lat nauczyłam się nawet myśleć w tym języku. W domu zawsze używaliśmy języka polskiego. Teraz mieszkam w Polsce i odczuwam niedosyt straszny, chciałabym bardzo mieć możliwość porozmawiania w tym języku, powspominania itp. Czy jest tutaj sporo osób mówiących w tym języku i odczuwających podobne potrzeby do moich? Będę wdzięczna za Wasze opinie.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 10-05-2016 o 21:14. Powód: Literówka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2016, 11:40
kpawilowicz kpawilowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze, nigdy nie spotkałam się z taką osobą, ale może spróbuj poszukać jakiś forum/grup czy społeczności w internecie - tam można o wiele łatwiej znaleźć osoby z podobnymi chęciami.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 10-05-2016 o 21:15. Powód: Brak kropki na końcu zdania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2016, 19:13
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Dagmara86 Pokaż post
Witam
Wiele lat mieszkałam w Grecji, uczęszczałam do greckiej szkoły i wróciłam do Polski na studia.Niestety od momentu powrotu jedynie fb oraz wyjazdy na wakacje do Grecji są dla mnie możliwością używania tego języka a nie ukrywam jest mi niezmiernie przykro z tego powodu ponieważ bardzo kocham ten język, jest mi bliski ponieważ mój dziadek był Grekiem i jednak mieszkając tam prawie 9 lat nauczyłam sie nawet myśleć w tym języku. W domu zawsze używaliśmy języka polskiego. Teraz mieszkam w Polsce i odczuwam niedosyt straszny, chciałabym bardzo mieć możliwość porozmawiania w tym języku, powspominania itp. Czy jest tutaj sporo osób mówiących w tym języku i odczuwających podobne potrzeby do moich?Będę wdzięczna za Wasze opinie.
Chyba najszybciej obecnie złapiesz kontakt przez FB.
A myślenie w języku obcym to wcale nie jest takie trudne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2016, 22:18
aldabrowska's Avatar
aldabrowska aldabrowska jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Hej! Pracuję w tej chwili z dziewczyną wychowaną w Grecji, ale rodzice pochodzą z Polski. Jej też zdarza się w ferworze skierować do mnie zdanie po grecku, gdzie na moje rozszerzone, nic nie rozumiejące oczy, ona reaguje i przestawia się na polski. Miała problem ze znalezieniem w Warszawie pracy z greckim, teraz nie ma poza fb i swoimi znajomymi z Grecji w ogóle kontaktu. Wydawałoby się, że w stolicy powinien być popyt na taki nietypowy język, ale chyba nie dotarliśmy tam jeszcze...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2016, 00:43
yaetta yaetta jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Geia sou, ti kaneis; Ja mam podobne odczucia - jestem emocjonalnie związana z greckim i chciałabym się go dalej uczyć. Mieszkałam w Grecji tylko 3 lata i pewnie w porównaniu z Tobą niewiele umiem. Teraz nie mogę ale jeśli byłabyś chętna tak za 3-4 miesiące, to możemy pomyśleć o jakimś kontakcie. Niby mam kontakt ze znajomymi z Grecji (maile, skype, fb), ale szczerze mówiąc często przechodzimy na angielski, żeby łatwiej i szybciej wyrazić to, co chcemy powiedzieć.
Jeśli chodzi o język grecki, to wielkiego popytu nie ma, ale jeśli się coś znajdzie, to jest to o wiele droższy język niż popularny angielski czy niemiecki. Mam na myśli tłumaczenia. Grecki to IV grupa, tak jak. np. chiński, japoński, norweski, gruziński... Kursy językowe są natomiast bardzo drogie i często organizowane jako tzw. grupy zamknięte. Kilka lat temu chodziłam na taki kurs i to była fajna opcja, żeby mieć kontakt z językiem. Niestety później zostały dwie chętne osoby, więc nie mogłam kontynuować nauki. Myślałam nawet o studiach - o filologii nowogreckiej, ale nie znalazłam na to czasu, a i czasy studenckie dawno już za mną.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 10-24-2016 o 12:11. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2016, 20:08
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Proponuję poszukać grup na facebooku, ja sama jestem w jednej grupie która skupia Polaków mówiących po Chińsku i Chińczyków mieszkających w Polsce, czasem członkowie grupy organizują jakieś spotkania, żeby porozmawiać po chińsku. Poza tym jest też aplikacja Hello Talk na smartfony, gdzie możesz wybrać w jakim języku chcesz rozmawiać i możesz nawiązac nowe znajomości, np. z Grekami mieszkającymi w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2016, 00:02
a897295 a897295 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Warto też zorientować się w większych miastach czy nie są organizowane jakieś spotkania językowe (przy kawie itp.) albo zakręcić się wśród studentów przyjeżdżających na wymiany do Polski. Na pewno znajdą się i Grecy. Jak nie, to samemu rozważyć jakiś dłuższy wyjazd "edukacyjny" do Aten czy Salonik, bo to chyba najbardziej popularne kierunki w Grecji wybierane przez polskich studentów. Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2018, 23:11
Zaneta B. Zaneta B. jest offline
Kumotr

Miejscowość: Londyn
Domyślnie

Jeśli chcecie mieć kontakt z greckim i możliwość porozmawiania z innymi osobami po grecku, dołączcie do mojej grupy na FB [url]https://www.facebook.com/groups/powiedztopogrecku/[/url] Znajdziecie tam osoby, które też uczą się i poszukują kontaktu z językiem greckim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.