Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-25-2018, 21:49
Dominiczka Dominiczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie soczewki. Problemy ze wzrokiem zaczęłam mieć dopiero w trakcie gimnazjum, dlatego nie mogłam przyzwyczaić się do okularów "tylko do czytania z tablicy". Dobrze mieć je jednak w zapasie, w czasie podróży są znacznie wygodniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2018, 22:46
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Ja od prawie 10 lat noszę okulary i akurat dzisiaj dowiedziałam się, że wada znacznie mi się pogłębiła, więc planuję dobrać sobie soczewki. Wydają mi się bardziej optymalnym rozwiązaniem z tego względu, że im większa wada, tym szkła w okularach stają się grubsze, niestety. I nawet moja optyk uznała, że w takim wypadku soczewki faktycznie są lepszą opcją. Ale dopiero zobaczę, jak się w nich czuję, tak naprawdę...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-27-2018, 14:26
qlague001 qlague001 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja noszę okulary, ponieważ mam alergiczne oczy i obawiam się wkładania czegokolwiek pod powiekę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 12:03
Luki55 Luki55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Osobiście wolę soczewki, ale dużo zależy od tego jaką pracę się wykonuje, ponieważ soczewki nie zawsze będę dawały komfort, jaki dają okulary.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 17:52
bchlopecki bchlopecki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sam nosze, okulary, ale myślę, że o wiele wygodniej jest nosić soczewki. Niestety moja wada nie pozwala ponoć na noszenie soczewek. Z drugiej strony niektórym pasują okulary.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2018, 20:41
Luki55 Luki55 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie lubię nosić okularów, chociaż uważam, że są mniej inwazyjne niż soczewki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 20:52
Weronika1998 Weronika1998 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Okulary noszę od dziecka i jestem do nich przyzwyczajona, nie sprawiają mi też fizycznych problemów. Soczewki zaczęłam nosić w gimnazjum i chociaż lubiłam je na co dzień, to miały sporo wad. Jeżeli nosi się makijaż i soczewki inne niż jednodniowe, trzeba pilnować by ich nie zabrudzić i zachować odpowiednią kolejność działania (zakładamy soczewki -> robimy makijaż -> zmywamy makijaż -> ściągamy soczewki), nigdy inaczej. Poza tym mimo soczewek, które aż tak nie pochłaniały wilgoci i kropli nawilżających, bardzo szybko wysuszały mi się oczy. W soczewkach kilkudniowych nie wolno też kąpać się w jeziorze czy basenie. Jak dla mnie za dużo z tym zachodu. Jeśli chodzi o wygodę samego leżenia na oku, to czułam się w soczewkach tak samo komfortowo jak w okularach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.