Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-26-2017, 12:48
ineczka10 ineczka10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja akurat wybrałam angielski + niemiecki, po prostu te dwa języki są mi najbliższe. Myślę jeszcze o nauce szwedzkiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2018, 14:36
AdriannaK AdriannaK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fiszki, fiszki, krzyżówki w języku obcym wiele dają, czytanie książek, oglądanie filmów w obcym języku (najlepiej z obcojęzycznymi napisami).
Połączenie angielski i niemiecki vrzmi dobrze, bo pochodzą z jednej rodziny języków, więc mają coś podobnego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2018, 21:34
agatap agatap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na studiach miałam niemiecki jako drugi język i na pewno nie było to łatwe. Opanowanie trzech języków w stopniu komunikatywnym to nie lada sztuka, bo jeden z drugim często się myli - tak było w moim wypadku. Myślę, że na pewno warto spróbować, a jeśli będziesz się czuła to na pewno radzę kontynuować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2018, 08:24
mDominika mDominika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AdriannaK Pokaż post
Fiszki, fiszki, krzyżówki w języku obcym wiele dają, czytanie książek, oglądanie filmów w obcym języku (najlepiej z obcojęzycznymi napisami).o
Tak, zwłaszcza książki i filmy! Z fiszkami jest ten problem, że nie uczymy się słów w kontekście, więc może to jest dobre na początek, ale przy ich pomocy nie przeskoczymy pewnego etapu nauki. Moim zdaniem przede wszystkim książka + słownik i do przodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2018, 13:03
shklaudia shklaudia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Też polecam filmy, ja zawsze z obydwoma swoimi językami działałam w taki sposób, że oglądałam film/serial bez napisów, tłumacząc słówka w kontekście i oglądałam to samo kilka, jeśli nie kilkanaście razy - aż rozumiałam co było mówione. Później ewentualnie włączałam jeszcze napisy. Osobiście u mnie działa też świetnie uczenie się piosenek na pamięć i śpiewanie ich do siebie. Przychylam się też do przedmówców co do krzyżówek, tylko dla mnie to już zawsze była wyższa szkoła jazdy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 13:44
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie najlepsze jest czytanie książek i oglądanie filmów/seriali w języku, którego nie znam, ale z na przykład angielskimi, a nie polskimi napisami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2018, 13:55
AlicjaS AlicjaS jest offline
Kumotr

Domyślnie

W dzisiejszych czasach dużo czasu spędzamy wpatrzeni w swoje smartfony. Zamiast marnować czas w autobusie czy w tramwaju polecam "odpalić sobie" stronkę duolingo bądź vocabulary.com (jest wiele tego typu stron) i ćwiczyć i powtarzać nowe słówka w przyjemny sposób. Oprócz tego oglądanie filmów, czytanie książek słuchanie muzyki w danym języku - według zainteresowań - również daje nam szansę na poszerzenie słownictwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-29-2018, 10:38
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wzbogacanie słownictwa wspomóc może czytanie książek z dziedzin, o których nigdy wcześniej byśmy nie pomyśleli i oglądanie filmów w oryginale
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2018, 09:12
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem zwolenniczką teorii, że im więcej języków, tym lepiej zwłaszcza, jeżeli komuś przychodzi to z łatwością. Ale zgadzam się, że w obecnych czasach, by być konkurencyjnym na rynku pracy, to dwa języki to już minimum.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2018, 18:45
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sposobów na powiększenie zasobu słownictwa jest dużo, ale ja uważam, że najprzyjemniej jest to robić poprzez oglądanie ulubionych seriali z angielskmi napisami i zapisywanie sobie nowych słówek . Wydaje mi sie, że najwięcej nauczyłam się w ten właśnie sposób. Od czasu do czasu czytam też artykuły w obcym języku. Myślę, że czytanie książek po angielsku też jest całkiem dobrym sposobem, ale trzeba sobie wybrać taką, która jest napisana prostym i współczesnym językiem, żeby się szybko nie zniechęcić .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.