Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-08-2016, 17:17
annajkunysz annajkunysz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Nauka w kontekście

Moim zdaniem jednym z najlepszych sposobów nauki słówek jest nauka w kontekście. Jest mnóstwo różnych możliwości: można czytać książki, artykuły, korzystać z gazet do nauki języków, w których tekstom towarzyszy specjalnie opracowane słownictwo, oglądać filmy. To nie tylko znacznie przyjemniejsze od zwykłej nauki "z kartki", ale także, moim zdaniem, daje lepsze efekty, bo pozwala nam nauczyć się od razu, w jaki sposób używać danego słowa: z jakim przyimkiem się łączy, w jakim rejestrze funkcjonuje. Może się wydawać, że to rozwiązanie tylko dla bardziej zaawansowanych, ale jestem pewna, że można znaleźć mnóstwo materiałów, które nadadzą się i na niższych poziomach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2016, 17:12
Simona Simona jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przez długi czas korzystałam z fiszek. Sama je przygotowywałam a nastepnie przeglądywałam w tablecie, ale po jakimś czsie zaczeło mnie to trochę nudzić. Teraz wolę inną appkę: transparent language. Niby są tam też fiszki ale jest to bardzie rozbudowane - dopasowanie dialogów, wpisywanie brakujących słów, wpisywanie słowa po odsłuchaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-26-2016, 21:26
aleksandra450 aleksandra450 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zauważyłam, że bardzo pomaga mi czytanie tekstów z dziedzin specjalistycznych. Wtedy wiele słów mnie zaskakuje, a dodatkowym bonusem jest przyswojenie jakichs nowych wiadomości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-28-2016, 10:49
MaxTrans MaxTrans jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Kojarzenia

Od zawsze słówek czy wyrażeń uczę się dzieląc słowo na sylaby, po prostu części które mi coś przypominają np. słowo "procrastination" zapamiętałam w taki sposób Pro- dla czegoś, cra - kra kra jak wrona, sti- si z t, nation- nacja. Albo wyobrażam sobie jak i gdzie zapisany jest wyraz na kartce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2016, 13:47
an.t an.t jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam naukę całych wyrażeń, poza tym pomagają oczywiście skojarzenia. Ważne, żeby dane wyrażenie zacząć stosować od razu po zapamiętaniu, bo inaczej po prostu przepadnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2016, 14:54
dmgsk dmgsk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam memrise, tam można nauczyć się słownictwa
Można też szukać w słownikach ciekawych słówek albo wyrazów bliskoznacznych, żeby nie mówić ciągle "good", "bad" itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-17-2016, 20:08
Anita123 Anita123 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie świetne efekty dają fiszki. Korzystam z aplikacji na smartfona mFiszki firmy 4głowy. Są tańsze niż klaszyczne, papierowe fiszki a poza tym towarzyszy im nagranie lektora, więc można też opanować wymowę nowych słów. Pod słówkami na fiszkach znajdują się przykładowe zdania, których również warto się uczyć na pamięć. Dodatkowo w aplikacji można sobie ustawić długość lekcji. Aplikacja sama odmierza czas i daje znać, kiedy czas minął. Wystarczy uczyć się 15 min dziennie, byle systematycznie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2016, 19:13
ZuzannaStepien ZuzannaStepien jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Ja bardzo lubię korzystać z nauki angielskiego z BBC - 6 minutes English. Słuchanie trwa zawsze 6 min, a pod spodem transkrypcja i wypisane nowe słówka, powtórzone później wielokrotnie w rozmowie, idealne połaczenie.
Jeśli słówko napotkam gdzie indziej, układam z nim kilka dziwnych, niekoniecznie logicznych zdań, żeby łatwiej weszło do głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2016, 18:04
Simona Simona jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ZuzannaStepien Pokaż post
Ja bardzo lubię korzystać z nauki angielskiego z BBC - 6 minutes English. Słuchanie trwa zawsze 6 min, a pod spodem transkrypcja i wypisane nowe słówka, powtórzone później wielokrotnie w rozmowie, idealne połaczenie.
Jeśli słówko napotkam gdzie indziej, układam z nim kilka dziwnych, niekoniecznie logicznych zdań, żeby łatwiej weszło do głowy.
6 minut English jest świetne do wzbogacenia słownictwa. Często ściągam nagranie i przesłuchuję w tranwaju albo czytam transkrycję. Z nieznanych słówek tworzę fiszki ale same wielokrotne słuchanie ściągnietej audycji bardzo utrwala.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2016, 16:37
niebokolorowe niebokolorowe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Widzę, że u wielu z was sprawdzają się fiszki - dla mnie jest to najlepsza metoda, mimo że pochłania sporo czasu (ale można dojść do wprawy). Już sam fakt zapisywania i dzielenia fiszek na kategorie, pomaga mi przyswoić wiedzę. Zazwyczaj zawartość fiszek znam już po zakończeniu ich robienia (choć to zależy od ich ilości). Oczywiście, żywy kontakt z językiem też dużo daje i jest dużo przyjemniejszy. Dobrze jest sobie słówka z czymś skojarzyć, im dziwniejsze skojarzenie, tym lepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.