Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2019, 00:58
paulina7 paulina7 jest offline
Kumotr

Domyślnie czy to prawda, że dzieci uczą się języka szybciej?

Coraz częściej rodzice posyłają swoje dzieci na naukę języka już od najmłodszych lat. Czy to prawda, że dzieci przyswajają wszystko szybciej i łatwiej jest im nauczyć się języka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2019, 01:53
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Powszechna jest opinia, że to dzieci są te zdolniejsze ale..

Rozpatrzmy przypadek, że obie grupy zaczynają od zera.

1) Rodzice wyjechali za granicę np. do Niemiec. Dzieci są w jakimś przedszkolu i całe dnie bawią się z niemieckimi dziećmi i szwargocą po niemiecku, rodzice w pracy pracują z innymi Polakami, z którymi rozmawiają po polsku i w domu zresztą oczywiście też. Kto lepiej pozna ten język. Dzieci,ale nie dlatego że są dziećmi tylko że była akurat taka sytuacja.

2) Obie grupy zaczynają od zera ale chodzą na kursy językowe w Polsce- 2 razy w tygodniu i poza zajęciami nie mają kontaktu z językiem, tyle co ćwiczenia zadane do domu. Pod koniec roku porównajmy co umie 5-6 latek i co umie dorosły, można też porównać ile materiału było w podręczniku dla dorosłych a ile w książce z obrazkami (bo takie są książki do języka dla maluchów) dla dzieci.

Wnioski wyciągnijcie sami!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2019, 13:26
PAWKUL PAWKUL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To prawda. Jakoś przecież musimy się nauczyć języka natywnego. Młode mózgi najlepiej przyswajają nowy język. Im większy i częstszy kontakt, tym lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2019, 00:39
angbaczyk angbaczyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że jak najbardziej. Znam dużo osób, które postanowiły uczyć dzieci języka od najmłodszych lat i teraz sa na naprawdę dobrym poziomie, a te które były uczone przez dobrych anglistów wyćwiczyły sobie nawet akcent. Dzieci szybciej wchłaniają wiedzę i dlatego też szybciej idzie im nauka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2019, 08:54
wladek wladek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dzieci ucza sie na zasadzie immersji jezykowej. Jesli pomyslimy jak dziecko uczy sie jezyka od rodzicow, to ono przeciez nie rozumie na poczatku co sie do niego mowi. Ale ciagle slucha i obserwuje. Jest "zaglebione" / "zanurzone" przez kilka lat w jezyku, zanim zacznie go uzywac.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2019, 15:52
jogrza jogrza jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że to jest trochę bardziej skomplikowana sprawa niż tylko "dzieci uczą się szybciej, a dorośli wolniej".
Wystarczy spojrzeć w jaki sposób dzieci się uczą - pochłaniają wszystko co je otacza, poprzez obserwację i kontekst, bo muszą. Język jest jedną z podstawową formą komunikacji człowieka, więc w jakiś sposób musi się go nauczyć. Dzieci powtarzają to co usłyszą i uczą się znaczenia. Najważniejszy jest chyba jednak kontakt z językiem, czyli teoretycznie kursy/nauka języka ma sens w młodym wieku. Pytanie brzmi tylko, czy dziecko później będzie używać tego języka czy nauka języka skończy tylko się na lekcjach i zadaniach domowych?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2019, 01:06
KatarzynaSniezek4 KatarzynaSniezek4 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Patrząc na moją 6-letnią siostrę, która po każdej lekcji angielskiego w zerówce przychodzi do mnie i chwali się nowo poznanymi słówkami, śmiało mogę stwierdzić, że dzieci uczą się o wiele szybciej języka obcego Dodatkowo dzieci nie boją się popełniać błędów a to jeszcze bardziej im pomaga
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2019, 08:45
wladek wladek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Znam osoby, ktore zamienily szkole polska na niemiecka majac okolo 10 lat. Poprzez to, ze zaczely obcowac z jezykiem na codzien, potrafily nauczyc sie go do stopnia niemalze ,,native speaker" i posluguja sie teraz dwoma jezykami ojczystymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2019, 09:55
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KatarzynaSniezek4 Pokaż post
Patrząc na moją 6-letnią siostrę, która po każdej lekcji angielskiego w zerówce przychodzi do mnie i chwali się nowo poznanymi słówkami, śmiało mogę stwierdzić, że dzieci uczą się o wiele szybciej języka obcego Dodatkowo dzieci nie boją się popełniać błędów a to jeszcze bardziej im pomaga
Czy o wiele szybciej to trzeba by porównać. Gdyby jakiś np 26-latek równolegle z nią (przy takiej samej liczbie godzin !!) zaczął się uczyć jakiegoś obcego języka i po np pół roku porównać kto zna więcej słówek. wtedy można by powiedzieć kto NAPRAWDĘ nauczył się szybciej.

Jeśli porówna się czas spędzony na nauce i wyniki, okaże się, że dzieci nie uczą się szybciej niż dorośli. Podręczniki do nauki są tego namacalnym dowodem. Dorośli uczą się w ciągu kilku miesięcy tego, co zajmuje dzieciom rok. Badania dowodzą, że młodzież i dorośli uczą się szybciej i więcej niż dzieci, które wygrywają z dorosłymi tylko w nauce wymowy.

FAKT: Dzieci nie uczą się języków obcych szybciej niż dorośli.
One tylko z łatwością uczą się komunikować w ograniczonym zakresie tematów.

[url]http://www.wszpwn.com.pl/wydarzenie/jak-dzieci-ucza-sie-jezykow-obcych-mity-i-fakty,216.html[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.