Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-13-2012, 15:28
katrin96 katrin96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Dlaczego wybraliście ten, a nie inny język

Każdy tu na forum specjalizuje się w przynajmniej jednym języku. Ciekawi mnie co spowodowało, że postanowiliście uczyć się właśnie tego, a nie innego języka? Zastanawiam się, czy w Waszym przypadku był to prozaiczny wybór, czy być może wiązało się z jakąś ciekawą historią. Jeśli chodzi o mnie (j.angielski) to było proste - miałam w liceum wspaniałego anglistę, po prostu "chłonęłam" wiedzę i kierunek dalszego kształcenia wydał mi się oczywisty. A jak było z Wami?

Ostatnio edytowane przez katrin96 : 05-14-2012 o 00:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2012, 18:46
KaRolka KaRolka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angieskiego uczyłam się od zawsze: przedszkole, podstawówka i tak dalej. Jednak będąc mniejsza nie marzyłam o studiowaniu filologii angieskiej Prawdziwa nauka języka zaczęła się gdy weszłam w świat mangi i anime. Zaczełam pochłaniać kolejne tytuły, które dostępne były tylko w języku angielskim. No i tak jakoś poszło
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2012, 19:45
magdad magdad jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski wybrałam, bo uczyłam się go w szkole, był wysoki poziom i miałam bardzo fajnych nauczycieli. Na studiach zaczęłam naukę francuskiego, chyba ze względu na to, że to piękny język . Szczególnie w porównaniu z niemieckim, który miałam do wyboru.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2012, 20:13
Streisand's Avatar
Streisand Streisand jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Ha! To ja opowiem o sobie
Uczyłam się (z wyboru na studiach) hiszpańskiego dwa lata, po czym wyjechałam na studia do Portugalii, pokochałam i kraj i ludzi, znalazłam cudownych przyjaciół na całe życie, przerzuciłam się na portugalski, przesiedziałam rok a język stał mi się tak bliski, że mam nadzieję go nigdy nie "utracić"
Stary 05-13-2012, 20:14
Katarina's Avatar
Katarina Katarina jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poland
Domyślnie

Ja naukę angielskiego zaczęłam dopiero w podstawówce, ale najbardziej pomogła mi starsza siostra, która męczyła mnie tym językiem od małego, oczywiście dużo dało też Cartoon Net. bajki po angielsku dla małych dzieci to strzał w dziesiątkę :P bez niczyjej pomocy zdałam maturę z podstawy ang na 100% a rozsz na 70%. Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2012, 23:14
kamag kamag jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przypadek zupełny Rozśmieszyło mnie jedno słowo i mówię, hiszpański jest dla mnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 06:21
Adriano Adriano jest offline
Podszyszkownik

Wink

Ja uczę się czeskiego, dlatego, że mnieszkam przy granicy i poznałem w Czechach fajnych ludzi i zapragnąłem mówić w ich języku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 10:30
justysia123333 justysia123333 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja natomiast z j. niemieckim pierwszy raz zetknęłam się w szkole podstawowej w 5 klasie. Wtedy nie znosiłam wręcz tego języka. Przyczyną była niekompetentna nauczycielka. Mimo, że miałam ocenę bardzo dobrą (zresztą prawie cała klasa taką miała) nie przepadałam za tym językiem. Dopiero gdy w 6 klasie przyszła nowa nauczycielka, zrozumiałam ten język i naprawdę polubiłam. Więc bardzo dużo zależy od nauczyciela. Niestety w gimnazjum nie miałam niemieckiego, tylko angielski, więc przestałam się uczyć niemieckiego. Dopiero w szkole średniej pojawił się znowu niemiecki. Po prostu uwielbiałam ten język. I tak postanowiłam iść na germanistykę:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 10:37
sarwari sarwari jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawy wątek W moim przypadku również moja anglistka zainspirowała mnie. Przemiła kobieta, a poza tym widać, że jak uczy licealistów to sam się angażuje w pracę. Opowiadała ciekawostki językowe i zawsze przychodziła ze słownikiem, ale to nie oznaczało jakichś braków w wiedzy tylko sprawdzanie różnych wariantów tłumaczeń, jakie kolokacje zachodzą. Poza tym, anglista to człowiek, który również czasami musi sobie "zerknąć' do słownika, aby nie wprowadzić w błąd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 11:25
lustig1984 lustig1984 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczyłam się niemieckiego w liceum, a ze wzgl ędu na to, iż chciałam nauczyć się jeszcze języka wschodniego, a u mnie na Uniwersytecie był przyjęcia na kierunek Filologia rosyjska (od podstaw) więc z miłą chęcią skorzystałam i nie żałuję :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.