Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-08-2016, 14:54
pawel8163 pawel8163 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Chciałbym kontynuować naukę niemieckiego samodzielnie. Czy macie jakieś propozycje jeśli chodzi o podręczniki? Kilkanaście lat temu zdawałem maturę ustną z niemieckiego (poziom B2), ale kilkanaście lat temu.
Zaproponujcie jakieś pozycje podręczników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2016, 15:07
Robert S Robert S jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez pawel8163 Pokaż post
Francuski jest językiem trudniejszym niż angielski (przynajmniej tak mi się wydaje; pod względem gramatycznym). Jeśli opanujecie pierwszą fazę wymowy, to okazuje się, że wymowa jest również prosta i bardziej logiczna niż w języku angielskim. W angielskim są pewne schematy według których można przyjąć pewną ścieżkę wymowy, jednak ze względu na zaszłości historyczne w wielu przypadkach zasad tych nie można stosować (wpływy francuskie, łacińskie, anglosaskie i i ludów Północy).
Zgadzam się jeśli chodzi o gramatykę francuską, jest ona często bardzo nieuporządkowana. Sporo w niej wyjątków. Ale sam język jest całkiem ciekawy, uczyłem się go ale niestety nie miałem szansy kontynuować go na studiach drugiego stopnia. Z chęcią bym wrócił, sporo zapomniałem, ale myślę, że mógłbym spróbować na nowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2016, 12:50
AniaZet AniaZet jest offline
Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Ja znam angielski i hiszpański, przy czym nad tym ostatnim nadal muszę dużo pracować. Kiedy już to opanuje chciałabym bardzo nauczyć się kiedyś trzeciego języka np.arabskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2016, 15:58
iszczurowska iszczurowska jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja znam angielski i rosyjski. Kiedyś zaczęłam trochę japoński i chciałabym do tego wrócić w wolnej chwili. Poza tym podoba mi się język hiszpański
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2016, 22:45
karoka karoka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A mnie ciekawi język węgierski. Chciałabym się go nauczyć, ale wydaje mi się bardzo trudny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2016, 23:02
nrbt022 nrbt022 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja chciałbym się nauczyć jeszcze hiszpańskiego tak bardzo dobrze no i francuskiego bo lubię brzmienie tego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2016, 10:24
joannakura joannakura jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również chciałam nauczyć się japońskiego, już nawet robiłam podejście i chodziłam na zajęcia przez pół roku, ale niestety czas nie pozwolił mi kontynuować. Może na emeryturze ;p

Francuski faktycznie brzmi pięknie, ale tylko do momentu, w którym zaczniesz się go uczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2016, 10:40
maugolena maugolena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście bardzo chciałabym znać łacinę, bo pomaga ona w przyswajaniu kolejnych języków. A tak poza tym to obecnie chyba też włoski ze względu na to, że przydałby mi się w pracy no i przypadł mi do gustu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2016, 19:07
aneczka3453 aneczka3453 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chciałabym się naprawdę dobrze nauczyć niemieckiego, znam już podstawy, ale do płynnego mówienia w tym języku jeszcze dużo mi brakuje.

Ostatnio edytowane przez otcoftw : 02-09-2017 o 10:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2016, 11:17
janus.dominikaa@gmail.com's Avatar
janus.dominikaa@gmail.com janus.dominikaa@gmail.com jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Pobangielskim

Ucze się chińskiego od tylu lat, że marzę o chociażby względnej jego znajomości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.