Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-16-2015, 16:18
Tomzar1989 Tomzar1989 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Drugi język, który chcielibyście znać

Ciekawi mnie, czy waszym marzeniem jest posiadanie umiejętności i znajomość innego języka niż angielski czy niemiecki, niekoniecznie potrzebnego w zawodzie. Sam osobiście chciałbym znać jakieś starożytne języki lub języki, które nie są używane na porządku dziennym, takie jak język celtycki, łacina, stara greka i tak dalej, po prostu je znać i móc się nimi posługiwać jako swoistym hobby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2015, 21:04
turkawka turkawka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno chciałabym nauczyć się jakiegoś egzotycznego języka, tylko nie tak żebym była jedynym użytkownikiem tego języka
Fajnie by było w tym języku z kimś rozmawiać. Mógłby to być jeden z języków afrykańskich plemion.

Ostatnio edytowane przez MariaG : 09-01-2015 o 21:03. Powód: Rażące błędy językowe utrudniające zrozumienie wypowiedzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2015, 12:59
bwydra bwydra jest offline
Kumotr

Miejscowość: Radomyśl nad Sanem
Domyślnie

Mnie się zawsze podobał język francuski, ale wydaje mi się być strasznie trudny ze względu na wymowę. Na pewno chciałabym znać język angielski (chociaż nie przepadam za nim), ponieważ jest to język bardzo potrzebny w dzisiejszym świecie.

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-01-2015 o 20:20. Powód: Błędy stylistyczne i interpunkcyjne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2015, 13:41
SylwiaMaciaszek SylwiaMaciaszek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Walencja
Domyślnie

Moim drugim językiem obcym jest język hiszpański, wciąż uczę się języka włoskiego, a chodzi za mną nieodparta chęć rozpoczęcia nauki języka portugalskiego....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2015, 14:27
Zanpo Zanpo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oprócz angielskiego znam język rosyjski i chciałabym go jeszcze podszkolić. Poza tym chciałabym też nauczyć się języka włoskiego oraz koreańskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2015, 12:42
lauradenovess lauradenovess jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim marzeniem od zawsze była nauka hindi, który poza jedną podróżą, którą chcę odbyć mi się nie przyda, ale obiecuję sobie, że przebrnę przez podstawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2015, 21:35
anna87 anna87 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bwydra Pokaż post
Mnie się zawsze podobał język francuski, ale wydaje mi się być strasznie trudny ze względu na wymowę. Na pewno chciałabym znać język angielski (chociaż nie przepadam za nim), ponieważ jest to język bardzo potrzebny w dzisiejszym świecie.
Osobiście uważam, że trudność w wymowie jest czysto teoretyczną ;-) Wszystko zależy od nauczyciela. Jeśli jest dobry i potrafi odpowiednio poprowadzić ucznia, nawet najtrudniejszy język nie będzie stanowił przeszkody w nauce, a jedynie wyzwanie
Francuski jest moim marzeniem, niedoścignionym póki co. Nauka z koszmarnym nauczycielem po około 2-óch latach skończyła się w taki sposób, że na dzień dzisiejszy nie pamiętam w sumie nic i nie wiem, jakim sposobem zdałam go na dość dobrym poziomie. Ale może kiedyś uda się jeszcze raz do niego podejść :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2015, 20:48
charlotte65 charlotte65 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Od łaciny chcę trzymać się jak najdalej, bo jak wiele osób mam dość niemiłe wspomnienia z nią związane
Znam już drugi język, nawet trzeci, ale jeszcze nie tak dobrze, ale chciałabym mówić płynnie po hiszpańsku/włosku. Bardzo mi się podobają te języki I podejrzewam, że to się spełni dzięki studiom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-30-2015, 22:36
Symfonia Symfonia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ah, umieć płynnie język japoński, to byłoby coś. Łacina również brzmi fascynująco i miałaby zastosowanie do różnych rzeczy, ale ciągłe słyszę o niemiłych wrażeniach, wiec się waham .

Ostatnio edytowane przez JoannaDolega : 02-03-2016 o 16:10. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2015, 11:27
karolina297 karolina297 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja chciałabym się nauczyć łaciny, ponieważ znając jej podstawy nauka hiszpańskiego, włoskiego itd. zdecydowanie byłaby łatwiejsza. Poza tym uważam, że jest to język w pewnym sensie zarezerwowany dla intelektualistów i daje pewien prestiż. Na pewno zna go niewiele osób, przez co wydaje się ciekawszy. Szkoda, że w szkołach nie ma podstaw łaciny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.