Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-18-2014, 16:18
Lirene Lirene jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Wyjazd do Chorwacji

Hej, w tym roku z chłopakiem planujemy wyjazd do Chorwacji. Niestety jeszcze żaden z moich znajomych tam nie był, tak też niezbyt wiem, gdzie opłacałoby się tam pojechać.
Macie może jakieś ulubione miejsca, godne polecenia? I ile pieniędzy powinniśmy mniej więcej zaplanować?
Chcielibyśmy zostać na 1-2 tyg. i prawdopodobnie polecimy samolotem.

Ostatnio edytowane przez rafals : 03-20-2014 o 21:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-19-2014, 21:06
caballo177 caballo177 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli jedziecie paczką najtaniej wyjdzie podroż samochodem. Ceny ogólnie są ciut wyższe niż w Polsce, ale zależy to też od regionu. Ja byłam w Dalmacji Południowej w Zadarze, piękne miasto nad morzem. Koniecznie musicie pojechać na Plitvice Lakes, Split również jest godny uwagi. Plaża Saharun na wyspie Dugi Otok- niebo na ziemi. Jeśli nie macie jeszcze noclegu to radzę zarezerwować jak najszybciej, bo później nie ma już w czym wybierać.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 14:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2014, 08:25
mate mate jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W 5 osób w samochodzie tygodniowy wyjazd bardzo tanio wyszedł. Noce (w zależności od potrzeby) spędzaliśmy albo na dziko albo na polach namiotowych. Pozostaliśmy bardziej na północy, która w sumie jest droższa, plus doszły nam wydatki na promy, bo bardzo wkręciły się nam wszystkim wyspy.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 14:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2014, 16:53
D.S. D.S. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z opowieści moich znajomych najtańszą formą podróży jest dojazd samochodem i noclegi na placach kempingowych. Kempingi są bardzo czyste i dobrze wyposażone. Oczywiście jak najbliżej morza. Planujemy również w tym roku wyjazd do Chorwacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-21-2014, 18:13
soivka soivka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli Wam nie przeszkadzają tłumy turystów w mieście to w miarę tanio można pojechać z wyjazdów studenckich do Makarskiej, ja tak ze znajomymi jeździłam z Gandalf Travel. Wcześniej z rodziną zawsze jeździliśmy samochodem, ale nie powiem, żeby to było jakoś szczególnie tanie, trzeba kupić winiety i płacić za autostrady, na miejscu są lokalne biura podróży oferujące wycieczki do Dubrovnika, Medjugorje itd. Ceny w Chorwacji są różne, zależy gdzie kupujesz, jak w samym centrum, to zawsze jest drogo. Wodę można pić z kranu, bo jest filtrowana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-30-2014, 17:20
thalassa85 thalassa85 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Berlin
Domyślnie

Jeśli jedziecie we dwójkę poszukajcie tanich lotów np. Berlin Dubrovnik, wiem że Easy Jet takowe w sezonie prowadzi. W Chorwacji byłam tylko w Dubrovniku, miasto warte zobaczenia ze względu na piękne stare miasto i mury obronne. Niestety ceny bardzo wysokie za nocleg czy jedzenie. Chorwacja jest piękna i warta zobaczenia ale niestety z roku na rok coraz to droższa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2014, 07:18
Barpie Barpie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam zwiedzić Dubrownik oraz po drodze Ston - Chorwacji chiński mur, świetna sprawa.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 14:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2014, 17:08
evelynka997 evelynka997 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również wybieram się z chłopakiem na Chorwację w wakacje. Słyszałam od wielu znajomych, żeby wybrać się do Dalmacji Południowej w Zadarze. Podobno jest tam pięknie.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 14:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2014, 11:16
Klucha Klucha jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja dwa lata temu ze znajomymi pojechałam na stopa do Chorwacji (na chwilę zatrzymaliśmy się w Zagrzebiu u znajomego), później także Zadar. Polecam gorąco. Spaliśmy pod namiotami nad samym morzem. W sumie polecam również wycieczkę statkiem, nie pamiętam nazwy wyspy, ale znajduje się tam słone jezioro, no i cóż więcej pisać, woda, w której wszystko widać, błękit, powinno się zobaczyć. :]

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 15:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2014, 16:18
Anne1991 Anne1991 jest offline
Kumotr

Domyślnie

O4 lat jeżdżę z rodzicami do Chorwacji. Wybieramy małą, uroczą miejscowość o nazwie Omiś. Blisko stamtąd do Splitu (polecam odwiedzić wieczorem, gdy będzie ciemno). Jedzenia przepyszne, lokalne produkty stosunkowo tanie. W zeszłym roku, nie wydaliśmy nawet 1000 euro (trzy osoby dorosłe, dwa tygodnie - zero oszczędzania, codziennie kolacja w restauracji).
Niesamowicie mili ludzie, pyszne domowe wino
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.